Ordo Iuris: Ograniczenie praw rodzicielskich przez samowolę budowlaną nie znajduje uzasadnienia

  • 30.05.2018, 08:57
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Ordo Iuris: Ograniczenie praw rodzicielskich przez samowolę budowlaną nie znajduje uzasadnienia
W Białej Podlaskiej trwa proces o ograniczenie władzy rodzicielskiej państwu Pawlakom z Wisek. Główny powód? Dopuszczenie się samowoli budowlanej i edukacja domowa dzieci.

Kiedy skończyli budowę wymarzonego domu, zwrócili się do GOPS-u o pomoc w zakupie opału, jednak wsparcia nie otrzymali, a instytucja przygotowała wniosek, który zobowiązuje sąd do wszczęcia postępowania dotyczącego praw rodzicielskich. Z tego powodu obrony prawnej rodziny podjęło się Ordo Iuris. Fundacja chce ochronić rodzinę przed nieuzasadnioną ingerencją władz państwowych. Ma w tym doświadczenie, bo prowadzi wiele spraw dotyczących nie w pełni zasadnych ograniczeń lub pozbawień praw rodzicielskich.

Mecenas Magdalena Majkowska, która obrony rodziny Pawlaków z ramienia fundacji się podjęła, mówi: – Wcześniej nie spotkaliśmy się z sytuacją, w której z powodu samowoli budowlanej wszczęto by postępowanie o ograniczenie władzy rodzicielskiej. W tego rodzaju sprawach sąd weryfikuje w jakim stanie jest dobro dziecka. Czym innym pozostaje postępowanie administracyjne. Angażowanie sądu opiekuńczego do sprawy, gdzie najwłaściwszy byłby proces prowadzący do legalizacji samowoli budowlanej, nie znajduje żadnego uzasadnienia.

Dodaje również, iż pojawił się zarzut, że dzieci są izolowane, bo nie chodzą do przedszkola.  –  To jest rodzina wielodzietna, więc dzieci, które są w zbliżonym wieku, wychowując się razem, mają zapewniony kontakt z rówieśnikami - twierdzi pełnomocniczka prawna rodziny.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 22/2018

Anna Chodyka

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pawlak Julia
Pawlak Julia 14.08.2018, 14:23
Brak powodow. Podali da sadu nasza rodzine tylko PROFILAKTYCNIE to sa slowa pani kierwnik GOPS Tuczna
Ailys
Ailys 30.05.2018, 14:46
Czy edukacja przedszkolna jest w naszym kraju obowiązkowa? Chyba póki co nie. Tak więc ***, nie zarzut. Ja bym chciała wiedzieć co jest prawdziwym powodem.
Qwerty
Qwerty 21.07.2018, 04:13
Prawdziwym powodem moze byc zapotrzebowanie na dzieci do adopcji krajowej czy zagranicznej. Innego powodu nie widze.

Pozostałe