Gmina Kąkolewnica: Czy żużel zagraża mleku?

  • 30.05.2018, 11:15
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Gmina Kąkolewnica: Czy żużel zagraża mleku?
Takie obawy zgłosił w imieniu hodowców z Żakowoli radny Wacław Sójka podczas sesji rady gminy. – Ludzie nie są zadowoleni, ze im się drogę żużlem wysypuje. Mówią, że przez to mogą mieć problemy z odbiorem mleka – twierdzi radny.

Radny twierdzi, że po tym jak gmina utwardziła drogę w Żakowoli Starej żużlem, ludzie są niezadowoleni. – Wiadomo, że tam mieszka dużo hodowców bydła mlecznego. Twierdzą, że żużel jest trujący i mleczarnie mogą teraz nie odbierać od nich mleka – mówi radny.

Wójt nie krył zdziwienia, bo jak mówi u hodowców bydła mlecznego często same mleczarnie dofinansowują wysypywanie podjazdów właśnie żużlem, by łatwiej było dotrzeć do gospodarstwa. Zapewnił jednak, że gmina sprawdzi sama, jak to jest. Choć już podczas sesji radny Waldemar Ochal, reprezentant Żakowoli Starej twierdził, że on otrzymuje od mieszkańców inne sygnały: – Ludzie są zadowoleni. Cieszą się, że wreszcie po równym jeżdżą. Bez względu na to czy pył żużlowy jest chorobotwórczy, czy nie, nie ma możliwości, by zaszkodził mleku oddawanemu do mleczarni. Zapewnia o tym rzecznik prasowy SM Spolmek, Aneta Mostowiec.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym, radzyńskim numerze Słowa Podlasia, 22/2018

Joanna Danielewicz

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe