Międzyrzec Podlaski: Dziennikarz Radia Wolna Europa Honorowym Obywatelem Miasta

  • 05.06.2018, 10:45
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Międzyrzec Podlaski: Dziennikarz Radia Wolna Europa Honorowym Obywatelem…
Radni podjęli uchwałę o przyznaniu tytułu Honorowego Obywatela Międzyrzeca Podlaskiego Lechosławowi Gawlikowskiemu. To pochodzący z tego miasta dziennikarz i publicysta Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa.

Lechosław Gawlikowski urodził się 13 czerwca 1946 roku w Międzyrzecu Podlaskim. Wychował się na południowym Podlasiu. Jego rodzina opuściła miasto, gdy miał 14 lat. Po studiach na Wydziale Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie, pracował w Międzynarodowym Związku Studentów w Pradze. Był członkiem redakcji kwartalnika "Young Cinema and Theatre" i miesięcznika "World Student News".

Na początku lat 70-tych, podczas wyjazdu do Republiki Federalnej Niemiec, postanowił pozostać na Zachodzie. W 1972 roku został polecony dyrektorowi Rozgłośni Polskiej RWE Janowi Nowakowi-Jeziorańskiemu i rozpoczął pracę w tej stacji, początkowo jako stażysta w redakcji Dziennika Radiowego, z czasem redaktor. Wiosną 1988 roku Gawlikowski został mianowany asystentem dyrektora i wkrótce potem pierwszym zastępcą dyrektora rozgłośni polskiej RWE. Funkcję tę pełnił do jej zamknięcia, 30 czerwca 1994 roku.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 23/2018

Marek Wasiluk

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe