BHP i ochrona przeciwpożarowa w firmach

  • 6.06.2018, 10:24
  • Artykuł Partnera
BHP i ochrona przeciwpożarowa w firmach
Wszystkie firmy są zobowiązane do przestrzegania zasad i przepisów dotyczących zapewniania bezpieczeństwa w miejscu pracy. W związku z tym dużą popularnością cieszą się oferty firm zajmujących się zewnętrzną obsługą obejmującą sprawy związane z Bezpieczeństwem i Higieną Pracy, a także ochroną przeciwpożarową. W ofertach takich firm znajdują się między innymi fachowe szkolenia obejmujące taką tematykę. Sprawia to, że pracownicy danej firmy zyskują wiedzę i umiejętności oraz znają zasady postępowania w nagłych wypadkach. Wiedzą też jak należy pracować, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia wypadków i innych problemów.

Fachowe szkolenia związane z BHP i ochroną przeciwpożarową

W dzisiejszych czasach firmom zależy na szerzeniu wśród swoich pracowników wiedzy związanej z Bezpieczeństwem i Higieną Pracy oraz ochroną przeciwpożarową. Na szczęście w Polsce działa wiele firm oferujących outsourcing w tym zakresie, a także organizujących szkolenia BHP i ppoż. Przykładem takiej firmy jest gpsbhp.eu. Usługodawca ten może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży, znajomością aktualnych przepisów oraz zatrudnianiem personelu posiadającego odpowiednie kwalifikacje i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w różnych branżach. Prezentowana firma organizuje profesjonalne szkolenia BHP i ppoż. Oferta obejmuje szkolenia grupowe przeprowadzane u klientów w całej Polsce.

Kodeks Pracy wyraźnie mówi o tym, że pracodawca nie może zezwalać na wykonywanie pracy osobie, która nie zna zasad i przepisów BHP oraz nie posiada odpowiednich umiejętności związanych z tym. Dodatkowo zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi, pracodawca ma obowiązek wyznaczenia zespołu pracowników zajmujących się działaniami z zakresu walki z pożarami (ewakuacja, gaszenie, powiadamianie straży pożarnej, itp.). Osoby te również muszą posiadać odpowiednią wiedzę i umiejętności potwierdzone certyfikatami. Na szczęście certyfikaty te można uzyskać biorąc udział w szkoleniach organizowanych przez firmy mogące się pochwalić dużym doświadczeniem w branży BHP.

Czy pomoc zewnętrznych firm jest godna uwagi?

Zatrudnienie własnego fachowca z branży BHP jest niepraktyczne i kosztowne. W związku z tym dobrym pomysłem jest outsourcing oferowany przez firmy zewnętrzne, które prowadzą szkolenia i kompleksowo obsługują firmy swoich klientów w dziedzinie BHP. Oferta takich zewnętrznych usługodawców obejmuje prowadzenie dokumentacji BHP i ppoż., przeprowadzanie audytów oraz wdrażanie elementów odpowiednich systemów bezpieczeństwa. Dzięki temu firma klienta będzie działać zgodnie z przepisami dotyczącymi Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz ochrony przeciwpożarowej. Usługi takich firm są więc godne uwagi, ponieważ dzięki nim można spełniać swoje ustawowe obowiązki z zakresu BHP i ochrony ppoż., a także można poprawić kulturę pracy i świadomość pracowników, którzy będą unikać niebezpiecznych sytuacji i zachowań. Dodatkowym atutem jest fakt, że takie usługi nie są kosztowne.

Artykuł Partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Miron1987
Miron1987 2.07.2018, 13:24
Oprócz szkoleń ważne jest tez odpowiednie oznakowanie. Czasami nie wystarczy powieszenie tabliczki z numerami telefonów alarmowych. Trzeba zadbać o ewakuację, zaznaczyć windy, schody itp. Sam nie wiedziałem ile to obowiązków, póki nie zgłosiłem się do firmy Znaki TDC po instrukcję udzielania pomocy, a nie skończyłem z zamówieniem kompleksowego ozankowania. No ale nie ważne są koszty, ważne jest bezpieczeństwo!

Pozostałe