Gmina Zalesie: Świetlica już jest, wkrótce będzie droga

  • 10.06.2018, 08:45 (aktualizacja 10.06.2018, 10:21)
  • Michał Karchut
Gmina Zalesie: Świetlica już jest, wkrótce będzie droga
Dwie sesje jednego dnia odbyły się w gminie Zalesie. Jedna absolutoryjna, druga uroczysta - połączona z otwarciem nowej świetlicy w Kolonii Horbów.

Radni udzielili wójtowi absolutorium, podczas porannej sesji w siedzibie urzędu, z wykonania budżetu za ubiegły rok. Mówiono też o zmianach w tegorocznym, ze względu na planowany projekt techniczny drogi asfaltowej na odcinku Kolonia Dobroń – Malowa Góra. Obecnie ten prawie 3-kilometrowy odcinek jest nieutwardzony, trudno przejezdny, pełny wybojów i nierówności. Władze planują wykonać drogę asfaltową, nieco węższą niż 5,5 metra, ale z tzw. mijankami.

- Chcemy przygotować tę inwestycję na przyszły rok lub lata następne, w zależności od możliwości otrzymania dofinansowania. Nowa droga pełniłaby rolę komunikacyjną i rekreacyjną, ponieważ okolica jest bardzo malownicza – mówił wójt Jan Sikora. Radni przyznali mu rację. Po południu, podczas uroczystej sesji poprzedzonej mszą świętą, oddano do użytku nową świetlicę w Kolonii Horbów. Inwestycja kosztowała 350 tys. zł. Obiekt nie jest zbyt duży, ale solidnie wykonany i dobrze dostosowany do potrzeb mieszkańców.

Cały artykuł przeczytacie w następnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 12 czerwca

 

 
 

Michał Karchut

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe