Leśna Podlaska: Będą kształcić przyszłych strażaków

  • 10.06.2018, 09:51
  • MK
Leśna Podlaska: Będą kształcić przyszłych strażaków
Od września Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa uruchamia nową klasę mundurową o specjalizacji pożarniczej. Nabór już trwa.

ZSCKR w swej ofercie edukacyjnej, oprócz kształcenia na kierunkach technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik agrobiznesu, technik architektury krajobrazu, technik weterynarii, przygotowała nowość dla młodzieży gimnazjalnej, która chce podjąć naukę w Leśnej Podlaskiej. 4 czerwca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej odbyło się spotkanie w tej sprawie. W spotkaniu wziął udział m.in. wójt gminy Leśna Podlaska Paweł Kazimierski i dyrekcja placówki.

– Mowa o specjalizacji, która jest tworzona z myślą o pasji młodzieży do straży pożarnej. Profesjonalna kadra, w tym oficerowie straży pożarnej, będzie przygotowywać uczniów do wykonywania czynności gaśniczych, ewakuacji osób poszkodowanych, czynności podczas powodzi, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, kierowania ruchem drogowym podczas czynności powypadkowych – mówi Radosław Klekot, dyrektor ZSCKR.

Cały artykuł przeczytacie w następnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 12 czerwca

MK
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jarej
Jarej 12.06.2018, 12:34
Chybiony pomysł. Mieli ten kierunek w łosickim rolniku i dawno już padł.

Pozostałe