Jerzyki polubiły Białą Podlaską!

  • 12.06.2018, 10:30
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Jerzyki polubiły Białą Podlaską!
Mężczyzna nie mógł znieść widoku jerzyków ginących z powodu braku właściwego schronienia. - Zrobiło mi się ich szkoda, tym bardziej, że są sprzymierzeńcami ludzi, ponieważ zjadają meszki i komary - wyjaśnia. Projekt montażu budek zgłosił na zebraniu Wspólnoty Mieszkaniowej, znalazł też sponsorów akcji. 20 drewnianych budek kupił Mariusz Jakubiuk, pasjonat ptaków i prezes firmy Agro Handel z Polubicz. Słowo Podlasia ufundowało z kolei farbę, by domki ładnie się prezentowały i były zabezpieczone przed niszczeniem. 

Pierwsze dwa jerzyki w nowych miejscach lęgowych pojawiły się 8 maja, akurat w dniu imienin społecznika i entuzjasty ekologii, który zajął się też drobiazgową historią ich przylotów.

- Z początku było nieciekawie, bo na początku maja ptaszków jeszcze nie było. Okazało się jednak, że w tym roku przyloty były późniejsze. Większe grupy pojawiły się w połowie maja, wtedy nastąpiło testowanie budek. Pierwszy wlot nastąpił 19 maja, w kolejnych dniach reszta jerzyków zaaklimatyzowała się w domkach. W tym roku jest ich dużo więcej niż zwykle, dlatego zabrakło miejsca dla wszystkich chętnych – mówi pan Stanisław. Wloty są niespodziewane i bardzo trudno je zauważyć, bo jerzyki mkną z bardzo dużą prędkością. 

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 24/2018

Michał Karchut

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (30)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Miodek
Miodek 12.06.2018, 23:13
Białą Podlaskę polubiły

Pozostałe