Biała Podlaska: Szpital z dodatkową kasą

  • 13.06.2018, 11:00
  • Michał Karchut
Biała Podlaska: Szpital z dodatkową kasą
Lubelski Oddział NFZ przeznaczył dodatkowe środki na operacje usunięcia zaćmy i wszczepiania endoprotez. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, który otrzyma prawie 400 tys. zł na zabiegi zaćmy, oraz ponad 200 tys. zł na zabiegi endoprotez.

NFZ przeznaczył na ten cel 7,4 mln złotych z rezerwy ogólnej. Do szpitali z województwa lubelskiego trafi 2,4 mln zł na leczenie zaćmy oraz 5 mln na operacje wymiany stawów kolanowego i biodrowego. Zyska również bialski szpital wojewódzki. – Dodatkowe środki finansowe pozwolą na skrócenie kolejek oczekujących na ww. zabiegi. Szczególnie zachęcamy pacjentów do skorzystania ze świadczeń w zakresie zabiegów endoprotez. W bialskim szpitalu czas oczekiwania na zabiegi endoprotez wynosi w zależności od stanu pacjenta od 20 dni przy stanie poważnym, do pół roku przy stanie stabilnym. Jest to krótki czas oczekiwania w porównaniu do innych placówek – wyjaśnia Magdalena Us, rzecznik prasowy szpitala.

Ponadto Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej wyszedł z inicjatywą organizacji "Białych Niedziel Ortopedycznych". Są to wyznaczone dni w miejscowościach powiatu bialskiego, podczas których pacjenci mają możliwość skorzystania z bezpłatnych badań i kwalifikacji do zabiegów endoprotezy stawu kolanowego lub biodrowego. Szczegółowe informacje na temat "Białych Niedziel Ortopedycznych" będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej www.szpitalbp.pl

.

 

Michał Karchut
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
josef
josef 19.06.2018, 10:46
Nie bardzo rozumiem co napisano?Do specjalisty czeka się 1,5 roku ,a na zabieg tylko 0,5 roku?Coś informacja chyba jest naciągana.Mnie na sprawdzenie oka po operacji zaćmy proponowano za pół roku co powinno być zrobione w ciągu 5 dni od operacji.Coś tu jest nie tak.Chyba wszędzie tak jak na ginekologii???Przez kieszeń!

Pozostałe