Gmina Kąkolewnica: Dzięki sąsiadom mają porządny dom

  • 13.06.2018, 11:30
  • Joanna Danielewicz
Gmina Kąkolewnica: Dzięki sąsiadom mają porządny dom
Małżonkowie z 12-letnią córką dzięki determinacji mieszkańców swojej wsi mają porządny dom. Jeszcze kilka miesięcy temu mieszkali w przerobionej kuźni. Teraz mają murowany domek z dwoma pokojami, kuchnią i łazienką.

Sytuację Sylwii, Andrzeja i ich córki obserwujemy od 2015 roku, gdy okazało się, że ich życie w budynku starej kuźni, przerobionej na lokal mieszkalny, stało się nie do zniesienia. Mieszkali na 6 mkw, w ciemnym pomieszczeniu o niskim sklepieniu. Jedna mała izba służyła im za sypialnię, pokój dzienny, kuchnię i łazienkę. W niewielkiej sionce mieli piec kaflowy, ogrzewający całe wnętrze.

Trzy lata temu małżonkowie stwierdzili, że żyć w takich warunkach się nie da. Za niewielkim domkiem mieli miejsce na działce, gdzie postanowili stawiać od podstaw dom. Zadanie przerastało jednak ich możliwości. Rodzina utrzymuje się głównie z prac sezonowych. Małżonkowie bardzo chcieli jednak poprawić byt swojej córce, która wówczas zaczęła już naukę w szkole i potrzebowała dla siebie odpowiednich warunków.

Sytuacja rodziny zainteresowali się mieszkańcy Brzozowicy Dużej. Powołali komitet społeczny i zaczęli zbiórkę funduszy na zakup materiałów budowlanych dla rodziny. Akcję koordynował sołtys wsi Wacław Sójka. – Ja to robię głównie z myślą o ich dziecku. Dziewczynka nie powinna mieszkać w takich warunkach – mówił sołtys. I tak zaczęła się budowa domu.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 24/2018

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe