Gmina Drelów: Kulturalne nagrody od starosty

  • 13.06.2018, 11:50
  • Marek Wasiluk
Gmina Drelów: Kulturalne nagrody od starosty
Gminne Centrum Kultury w Drelowie gościło uczestników Powiatowego Dnia Działacza Kultury. Uroczystość organizowana przez bialskie starostwo to tradycyjnie okazja do podziękowań dla osób zaangażowanych w działalność kulturalną oraz podsumowania powiatowych konkursów: "Samorząd gminny przyjazny kulturze" i "Bialskie Talenty".

Bialskie Talenty za 2017 r. w kategorii sport otrzymali: Jakub Jakimiak (Narwal Międzyrzec Podlaski) – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w pływaniu i członek kadry narodowej juniorów oraz Aleksandra Sacharczuk (UKS Hwa-Rang Janów Podlaski) – brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Taekwon-do ITF. Wyróżnienia otrzymali: Patrycja Waszczuk (MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski) – medalistka szachowych Mistrzostw Polski oraz Jakub Celiński – medalista Mistrzostw Polski w pływaniu i członek kadry narodowej juniorów.

Talentem w kategorii nauka nagrodzono Mikołaja Ostapiuka (Ortel Książęcy) – zwycięzcę telewizyjnego programu "The Brain Genialny Umysł". Wyróżnienie otrzymał Kacper Tur (Szkoła Podstawowa w Rokitnie) – laureat wielu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie, którego pasją jest przyroda, język polski i historia.

W Drelowie wręczono również doroczne nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury. Otrzymali je: Zespół Meritum z Janowa Podlaskiego, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol, Towarzystwo Przyjaciół Nauk z Międzyrzeca Podlaskiego, Grupa Rękodzielników z "Zagrody Tradycji", Koło Aktywnych Kobiet z Zalesia, Szczepan Kalinowski, Zofia Kaliszuk, Krzysztof Badalski oraz Andrzej Kurenda.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 24/2018

 

Marek Wasiluk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe