Brawa za VII Rodzinny Piknik Biegowy! [GALERIA]

  • 13.06.2018, 11:31 (aktualizacja 13.06.2018 11:52)
  • (AK)
Brawa za VII Rodzinny Piknik Biegowy! [GALERIA] Adam Trochimiuk
Nie wiadomo kogo można było bardziej podziwiać podczas VII Rodzinnego Pikniku Biegowego Biała Biega w Białej Podlaskiej pod patronatem "Słowa Podlasia". Czy blisko... 80-letniego Leoncjusza Stasiewicza, który przebiegł aż 10 kilometrów czy Roberta Pasko, który pięciokilometrową trasę pokonał o kulach. To byli wyjątkowi bohaterowie zawodów, ale wszyscy uczestnicy, którym nie straszny był nawet dokuczliwy upał, zasłużyli na wielkie brawa.

W zawodach pod honorowym patronatem prezydenta Białej Podlaskiej każdy mógł wybrać coś dla siebie. Od biegów dla najmłodszych, poprzez jazdę na rolkach na 5 kilometrów, zawody nordic walking na 5 km i biegi główne na 5, 10 i 15 km. Te dwa ostatnie wchodziły w skład Grand Prix Traktu Brzeskiego. Start i meta usytuowane były przy hali widowiskowo-sportowej AWF, a trasa wiodła ulicami miasta. Na najdłuższym, piętnastokilometrowym dystansie, triumfował Przemysław Dąbrowski, ubiegłoroczny wicemistrz Polski w maratonie. To absolwent bialskiego AWF.

- Nie szarpałem zbyt mocno, to był bardziej bieg taktyczny -  mówił na mecie Przemysław Dąbrowski. - W Białej Podlaskiej kończyłem studia na AWF w 2014 roku, tutaj się rozwijała moja kariera biegowa, stąd pochodzi mój trener Rafał Frończuk.

Na mecie czekały na uczestników piękne medale, nie zabrakło też tradycyjnie losowania nagród. W roli spikera znakomicie odnalazł się prezes Klubu Biegacza Biała Biega Dariusz Trębicki. W imprezie, której głównym sponsorem była firma Stol-Kar, wzięli udział biegacze z naszego regionu, ale także m. in Lublina czy Warszawy. Byli zawodnicy z Białorusi, a także Francuz Jean Marc Leandro, mąż znakomitej biegaczki Lidii Chojeckiej. Na wielkie brawa zasłużyli organizatorzy imprezy: Klub Biegacza Biała Biega i Time2Go oraz wszyscy, którzy ich wspierali: wolontariusze, służby, sponsorzy i partnerzy zawodów.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia.   

(AK)

Zdjęcia (159)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe