Gmina Sosnowica: Koncepcja listy kobiecej nierealna

  • 15.06.2018, 11:33
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Gmina Sosnowica: Koncepcja listy kobiecej nierealna
Wójt Krystynie Jaśkiewicz nie udało się zainteresować innych pań z terenu Sosnowicy oraz gmin ościennych startem z jej listy do rady powiatu parczewskiego podczas najbliższych wyborów samorządowych.

Kilka tygodni temu Jaśkiewicz informowała, że nie będzie więcej ubiegać się o stanowisko wójta Sosnowicy. Tłumaczyła, że 12 lat kierowania samorządem w zupełności jej wystarczy. Natomiast zapewniała, że chce zmienić coś w życiu swoim i mieszkańców. Dlatego podczas najbliższych wyborów wystartuje do rady powiatu parczewskiego. Przekonywała, że chce pociągnąć za sobą kilka innych pań...

– Pomyślałam sobie, aby z naszego okręgu w wyborach do rady powiatu wystawić listę złożoną z samych kobiet. Okręg ten tworzą gminy: Sosnowica, Podedwórze i Dębowa Kłoda. Musiałabym wystawić sześć pań, po dwie z każdej gminy. Zależy mi, by były to kobiety energiczne, które bardzo dużo potrafią i cieszą się popularnością w lokalnym społeczeństwie – mówiła wówczas Krystyna Jaśkiewicz.

Decyzję o stworzeniu listy kobiet do rady powiatu argumentowała m.in. tym, że chce obalić stereotyp mówiący, że polityk to... mężczyzna.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 24/2018

TWA

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe