Radzyń Podlaski: Kardynał Dziwisz poświęcił płaskorzeźbę papieża

  • 21.06.2018, 12:00
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Radzyń Podlaski: Kardynał Dziwisz poświęcił płaskorzeźbę papieża
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim był w ubiegłym tygodniu gospodarzem Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Obchody uświetnił swoją obecnością kardynał Stanisław Dziwisz, wieloletni sekretarz papieża Polaka.

Zjazd zgromadził przedstawicieli szkół z całej Polski, których patronem jest Jan Paweł II. Rozpoczął się mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, której przewodził zaproszony na uroczystości kardynał Stanisław Dziwisz. Asystowali mu biskup siedlecki Kazimierz Gurda, biskup radomski Henryk Tomasik i dziekan sanktuarium ks. Roman Wiszniewski.

Jednym z głównych punktów obchodów było odsłonięcie płaskorzeźby św. Jana Pawła II, patrona ZSP, umieszczonej na ścianie, tuż przy głównym wejściu do budynku szkoły. Odsłonięcia dokonał starosta radzyński Lucjan Kotwica, a poświęcenia kardynał Dziwisz. – Ta płaskorzeźba jest istotna, bo papież będzie witał wszystkich, którzy do tego budynku będą wchodzić – mówił kardynał Stanisław Dziwisz. Zaznaczał, jak ważna dla papieża Polaka była zawsze młodzież: - Poprzez młodzież widział przyszłość. Szanował młodzież, wrażliwą i czułą na piękno i prawdę.

Płaskorzeźba, to nie jedyna podobizna papieża, która tego dnia zagościła na stałe w murach ZSP. Szkoła otrzymała od kardynała portret Jana Pawła II. – To szczególny dar, który będzie nam przypominał o obecności Jego Ekscelencji w murach naszej szkoły – zapewniała kardynała Grażyna Dzida, dyrektor ZSP.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym, radzyńskim numerze Słowa Podlasia, 25/2018

Joanna Danielewicz

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe