Biała Podlaska: Abramowicz będzie rzecznikiem przedsiębiorców

  • 22.06.2018, 09:47
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Abramowicz będzie rzecznikiem przedsiębiorców
Wszystko wskazuje na to, że poseł PiS Adam Abramowicz zostanie w czerwcu Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców. To nowe stanowisko, które wynika z przyjętej pod koniec kwietnia Konstytucji Biznesu.

Konstytucja Biznesu to rządowy pakiet ustaw, których celem jest ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej w naszym kraju. Dzięki nim zmieni się 200 aktów prawnych. Jak zapewnia rząd, wprowadzony i zmieniony katalog praw i obowiązków przedsiębiorców ma ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej w naszym kraju. Te zmiany mają poprawić również relacje na linii przedsiębiorca – państwo. Jednym słowem ma być bardziej przyjaźnie. W tym celu został powołany nowy urząd – Rzecznik Praw Małych i Średnich Przedsiębiorców.

I choć premier nie podjął jeszcze oficjalnej decyzji odnośnie tego kogo powoła na tak ważne stanowisko, to niemal pewne jest, że rzecznikiem stojącym na straży Konstytucji Biznesu zostanie obecny poseł Adam Abramowicz. Jego kandydaturę zaproponowała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Pochodzący z Białej Podlaskiej poseł jest obecnie przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu na Rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego.

Jeśli Abramowicz obejmie nowy urząd, będzie musiał zrezygnować z mandatu poselskiego i członkostwa w partii. Wtedy jego miejsce zajmie Tomasz Zieliński, powiatowy radny PiS z Tomaszowa Lubelskiego, dyrektor zamojskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 25/2018

Michał Karchut

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
josef
josef 25.06.2018, 06:37
Ciekawe co to da przedsiębiorcom? Powołanie rzecznika to odsuwanie problemu od władzy,ale problem pozostaje,tylko go władza bezpośrednio nie firmuje,a robi to rzecznik.Czy to ma być rozwiązanie problemu?

Pozostałe