Powiat parczewski: Odstrzał sanitarny dzieli hodowców i myśliwych

  • 22.06.2018, 10:30
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Powiat parczewski: Odstrzał sanitarny dzieli hodowców i myśliwych
Członkowie kół łowieckich dzierżawiących tereny powiatu parczewskiego do końca roku muszą ustrzelić 52 dziki. Myśliwi są oburzeni nakazem Rozporządzenie ukazało się kilka dni temu na stronach internetowych lokalnych samorządów.

Odstrzał ma odbyć się najpóźniej do końca grudnia. W przeliczeniu na gminy, to nie jest dużo, wychodzi raptem po kilka dzików. Część oburzonych całą sytuacją myśliwych podkreśla jednak, że w parczewskich lasach już nie ma dzików. - Skąd mamy więc wziąć aż 52 sztuki? – pyta jeden z nich.

Natomiast zdaniem mieszkańców, dzików w lasach jest bardzo dużo. Na żer wychodzą liczne stada, nawet lochy z prosiętami. - 52 sztuki to za mało. Tyle powinno być zaplanowane do odstrzału w każdej gminie, a nie w całym powiecie. Uważam, że weterynaria powinna zdecydować o odstrzale wszystkich dzików. Jest to jedyny sposób, aby powstrzymać rozprzestrzeniający się wirus ASF – przekonują miejscowi hodowcy.

Na temat, który wyraźnie dzieli myśliwych i hodowców nie chciał się wypowiedzieć starosta Jerzy Maśluch. Z kolei wójt Podedwórza Krzysztof Chliczuk, gdzie przewidziano do odstrzału 9 sztuk uważa, że powinno się odstrzelić wszystkie zwierzęta.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 25/2018

TWA

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe