Łomazy: Młodzieżowe drużyny pożarnicze zmierzyły się w turnieju

  • 22.06.2018, 11:00
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Łomazy: Młodzieżowe drużyny pożarnicze zmierzyły się w turnieju
Spryt, zręczność, szybki refleks oraz opanowanie to cechy, które powinien posiadać dobry strażak. Udowodnili to uczestnicy XX Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które odbyły się na murawie stadionu w Łomazach.

Organizatorami zawodów była Komenda Miejska Straży Pożarnej oraz Oddział Powiatowy Związku OSP RP w Białej Podlaskiej. Do rywalizacji 5 czerwca stanęło 18 drużyn z 6 powiatów, ze Swór, Drelowa, Łomaz, Lubenki, Krzewicy, Chotyłowa, Piszczaca, Tucznej i Zalesia. Zmierzyli się w ćwiczeniu bojowym, a także sztafecie pożarniczej z przeszkodami. 

– Niech dzisiejsze zmagania będą dla was, uczestników, okazją do wspaniałej zabawy, pokazania swych umiejętności – mówił podczas otwarcia zawodów komendant KM PSP w Białej Podlaskiej, bryg.mgr inż. Tomczuk Artur. – Pamiętajcie, że wszyscy jesteście zwycięzcami, a świadczy o tym wasza dzisiejsza obecność.

W tegorocznych powiatowych zmaganiach wzięło udział aż 9 drużyn dziewczęcych i mieszane, w których panie przeważały również liczebnie. Do takich należy OSP Lubenka, która startowała z numerem 16. – Startujemy już po raz 3, trenowaliśmy około 2 tygodni. Liczymy przede wszystkim na dobrą zabawę – mówi Urszula Kurianowicz, prezes OSP Lubenka. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 25/2018

Justyna Lesiuk-Klujewska

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe