ŚDS w Międzylesiu zostanie rozbudowany

  • 23.06.2018, 08:00
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
ŚDS w Międzylesiu zostanie rozbudowany
- Nasza działalność jest nastawiona na uspołecznianie, wyprowadzanie z chorób, wzmacnianie tych osób - mówiła Monika Czubla kierownik SDS w Międzylesiu podczas V Integracyjnej Majówki Rodzinnej.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzylesiu zorganizował dwa pikniki, IV Majówkę Integracyjną "Jestem wiec tańczę" 24 maja oraz V Integracyjną Majówkę Rodzinną 27 maja. Na obydwu było moc atrakcji, m.in. wystąpił cyrk "Luna", zespoły ludowe "Razem" i "Tęcza". Swoje umiejętności zaprezentowały także przedszkolaki i uczniowie szkoły w Tucznej oraz członkowie klubu seniora. Nie zabrakło też dmuchawców, fotobudki i lodów. Na wydarzenie przyjechała też straż graniczna, która pokazała ćwiczenia z udziałem psa tropiącego oraz straż pożarna, która pozwoliła poczuć się strażakiem dla  najmłodszym, a policja przeprowadziła konkurs o bezpieczeństwie. Zabawę animował znany w regionie wodzirej Tomasz Furtak.

O głównych celach imprezy mówi Monika Czubla kierownik o ŚDS w Międzylesiu: – Chodzi o propagowanie integracji osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym oraz wzmacnianie więzi rodzinnych, poprzez wspólne aktywne spędzanie czasu wolnego. Majówkę pierwszy raz organizowaliśmy z okazji otwarcia ośrodka, więc obchodzimy dziś mały jubileuszu.  

ŚDS w Międzylesiu to ośrodek dla osób dorosłych z zaburzeniami psychicznymi, obecnie ma trzydzieści miejsc, uczestnicy są w wieku od 25 do 80 lat. Biorą udział w różnych rodzajach terapii, artystycznej, ceramicznej, rehabilitacyjnej, muzycznej, multimedialnej i kulinarnej. Odbywają się też zajęcia indywidualne i grupowe z psychologiem, a także przyjeżdża do SDS psychiatra. Kierownik podkreśla: – Nasza działalność jest nastawiona na uspołecznianie, wyprowadzanie z chorób, wzmacnianie tych osób. Niepełnosprawni przebywają na zajęciach od godz. 8 do 14.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 25/2018

Anna Chodyka

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe