Biała Podlaska: Czy lokatorzy trafią do mieszkaniowego raju?

  • 22.06.2018, 11:46 (aktualizacja 22.06.2018 11:50)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Czy lokatorzy trafią do mieszkaniowego raju?
Temat Mieszkań Plus nie cichnie. Program budzi bowiem wiele wątpliwości. Jako jedyni przedstawiciele prasy w mieście, sprawdziliśmy jak wyglądają lokale. Wbrew dobiegającym opiniom mieszkania nie są nieustawne. Najemcy skorzystają też z ubezpieczenia, na wypadek przejściowych trudności finansowych i zdarzeń losowych.

Przypomnijmy, że 26 maja premier Mateusz Morawiecki wręczył symboliczne klucze wybranym lokatorom. W tym czasie zwróciło się do nas wielu niezadowolonych Czytelników, którzy rezygnowali z przyznanych lokali. Powód? Zawiłości w umowie, niedomówienia, a przede wszystkim za wysokie ceny. - Miały być dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, które są w gorszej sytuacji finansowej. Tymczasem mnie na to mieszkanie zwyczajnie nie stać. Zwłaszcza, że są w stanie deweloperskim i trzeba je wykończyć na własną rękę - żaliła się jedna z Czytelniczek.

Z informacji podanej przez szefową ZGL, wszyscy lokatorzy odebrali już swoje klucze. Miasto rozwiewa też wątpliwości dotyczące eksmisji i wykupu.- Najemcy będą mogli skorzystać z ubezpieczenia, w przypadku wystąpienia wypadków losowych. Ponadto każdy z będzie traktowany indywidualnie. Zależy nam, by w razie wystąpienia przejściowych życiowych trudności, dojść z najemcą do porozumienia i znaleźć optymalne dla stron wyjście z sytuacji - zapewnia B. Puczka. Lokale są też z prawem stopniowego dojścia do własności w okresie 25 lat.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 25/2018

jm

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
josef
josef 28.06.2018, 07:24
Napiszcie ,ile mieszkań jest zasiedlonych?Dlaczego o tym cisza?
Ciekawy
Ciekawy 23.06.2018, 11:56
Dlaczego wzór umowy jest tajny ?
Naczelny hejter ludu
Naczelny hejter ludu 23.06.2018, 05:42
Wszystko za darmo byście chcieli najlepiej dostać mieszkanie i płacić 200 zł czynszu i to by niektórzy nie płacili bo im się należy bo się urodzili

Pozostałe