Podlaska Dycha po raz dziewiąty

  • 27.06.2018, 10:22 (aktualizacja 27.06.2018, 10:27)
  • Joanna Gąska
Podlaska Dycha po raz dziewiąty Joanna Gąska
W sobotę 23 czerwca już po raz dziewiąty, dzięki uporowi i zaradności Michała Michaluka, odbył się "IX Bieg Uliczny-Biegiem Przez Platerów". Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w biegach na dystansach 10 km i 3333 m oraz marszu nordic walking na 4,5 km. Patronem medialnym wydarzenia było Słowo Podlasia.

Jak mówi Michał Michaluk, dyrektor i główny pomysłodawca biegu - podobnie jak w poprzednich edycjach, oprócz upowszechnienia biegu jako najprostszej formy ruchu i zachęcenia do aktywności fizycznej mieszkańców gminy oraz powiatu, impreza ma na celu również promocję terenów nadbużańskich. Ważnym aspektem imprezy jest jej wymiar charytatywny. 

- Zasada jest tutaj prosta, za każdy ukończony kilometr organizatorzy przekazują złotówkę na szczytny cel. Dzięki czemu każdy uczestnik zawodów mógł dołożyć swoją cegiełkę i pomóc Mateuszkowi, cierpiącemu na wrodzoną wadę serca i chorobę genetyczną (zespół Ehlersa-Danlosa) - mówi Michał Michaluk.

Więcej w najnowszym, papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa Podlasia" z 26 czerwca.  

Joanna Gąska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe