Parczew: Młodzi strażacy będą reprezentować region

  • 30.06.2018, 08:08
  • TWA
Parczew: Młodzi strażacy będą reprezentować region
24 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, w tym 12 dziewczęcych zespołów i 12 męskich wystartowało w etapie wojewódzkim zawodów sportowo-pożarniczych. Poziom, jaki zaprezentowali był tak wyrównany, że do końca nie było wiadomo, kto zwycięży.

 

Mali strażacy najpierw musieli wziąć udział w biegu sztafetowym na dystansie 400 m z przeszkodami. Potem sprawnie i bezbłędnie przejść tzw. rozwinięcie bojowe. Wśród dziewczęcych zwyciężyła ekipa z Chotyłowa. Drugie miejsce wywalczyły strażaczki z Hańska w powiecie włodawskim, a trzecie drużyna z Ulana Majoratu.

W kategorii chłopców bezkonkurencyjni byli młodzi druhowie z Podedwórza. Drugą lokatę wywalczyła ekipa z Wohynia, a trzecie miejsce zajął zespół z Wierzchowisk Drugich w powiecie janowskim. Celem zawodów organizowanych niezmiennie od lat jest popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Ale to nie wszystko. Równie ważne jest bowiem kształtowanie świadomości ratowniczej wśród młodzieży, mobilizowanie do stałego doskonalenia obsługi sprzętu pożarniczego oraz ocena wyszkolenia członków MDP. Zwycięskie zespoły będą reprezentowały województwo na szczeblu krajowym zawodów. Impreza odbyła się w miniona środę na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Parczewie.

 

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe