Powiat Bialski: Gigantyczna inwestycja na kolei

  • 04.07.2018, 08:00
  • Michał Karchut
Powiat Bialski: Gigantyczna inwestycja na kolei
Nowy przystanek Biała Podlaska Rozrządowa i komfortowe stacje Biała Podlaska, Małaszewicze i Terespol, będą jednymi z efektów modernizacji linii na odcinku Siedlce – Terespol. Już budowane są perony i przejście podziemne. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują tory i przejazdy.

Dzięki projektom Krajowego Programu Kolejowego, realizowanym przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., zwiększą się możliwości komunikacyjne w województwie  Modernizacja linii E20 to jedna z trzech najważniejszych dla regionu inwestycji.

W Białej Podlaskiej przygotowywane są nowe perony i bezpieczne dojście do pociągów. Wykonawca zakończył już rozbiórki i wywóz starych materiałów. Równocześnie rozpoczęła się budowa nowego przystanku Biała Podlaska Rozrządowa. Przygotowany jest teren pod perony i tory. Projekt uzupełni nowy wiadukt kolejowy w ciągu ulicy Lubelskiej, który zastąpi obecny przejazd. Obiekt będzie miał 4,6 m wysokości i zapewni sprawną komunikację także dużym pojazdom. Inwestycja realnie zwiększy możliwość dostępu mieszkańców do kolei. - Będzie to także polski odcinek kolejowego Nowego Jedwabnego Szlaku z Chin do Zachodniej Europy, którego obsługa przyniesie wymierne korzyści dla okolicznych przedsiębiorców – zaznacza Tomasz Gontarz, pełnomocnik ds. rozwoju infrastruktury kolejowej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 27/2018

 

Michał Karchut

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe