Radzyń Podlaski: Główny księgowy przejął stanowisko prezesa

  • 4.07.2018, 08:33
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Główny księgowy przejął stanowisko prezesa
Od 1 lipca nowym prezesem w ZZOK w Adamkach jest Paweł Szubartowicz, dotychczas główny księgowy w spółce i pełnomocnik zarządu. Jerzy Kułak, z zakładem związany od początku jego powołania, zrezygnował z funkcji z końcem czerwca. Rezygnację zatwierdziło zgromadzenie wspólników Związku Komunalnego Gminy Powiatu Radzyńskiego, właściciela spółki.

Jerzy Kułak z ZZOK w Adamkach związany jest od początku. W marcu 2010 roku ZKGPR podjął uchwałę o utworzeniu ZZOK, a w maju powołana rada nadzorcza spółki wybrała prezesa – Jerzego Kułaka właśnie. Kułak jako prezes pełnił funkcję jednoosobowego zarządu spółki. Na początku czerwca okazało się, że prezes Kułak zamierza rozstać się ze spółką z końcem miesiąca. 

"O losy rozpoczętej rozbudowy ZZOK jestem spokojny. Zapewnione są źródła finansowania, podpisane główne decydujące o rozbudowie umowy i wyłonieni w przetargach solidni wykonawcy. Są podstawy, aby twierdzić, ze w czerwcu 2019 roku rozpocznie prace zakład przetwarzający odpady komunalne z terenu północno - zachodniego regionu w sposób kompleksowy, wydajny i ekologiczny, zapewniając przetwarzanie i zagospodarowanie zgodnie z obowiązującym stanem prawnym pełnego strumienia odpadów." – informuje w piśmie zamieszczonym na stronie internetowej ZZOK Jerzy Kułak.

W tymże piśmie przedstawił również swojego następcę. Nowym prezesem ZZOK w Adamkach został Paweł Szubartowicz. – Pan Szubartowicz był zawiązany ze spółką od początku. Jako pełnomocnik zarządu ZZOK był zaznajomiony z tematyką zakładu w najdrobniejszych szczegółach. Zna od podszewki jego funkcjonowanie, oraz procesy inwestycyjne, które są wdrażane – mówi już po nominacji nowego prezesa Stanisław Jóźwik.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 27/2018

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe