Janów Podlaski: Bożemój do Chaliburdy: Heniu, nie czepiaj się wójta

  • 05.07.2018, 11:03
  • Michał Karchut
Janów Podlaski: Bożemój do Chaliburdy: Heniu, nie czepiaj się wójta
Zdecydowana większość radnych udzieliła wójtowi absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Zarzucono mu jednak niegospodarność w związku ze sprzedażą budynku ośrodka zdrowia. Doszło też do spięcia między wiceszefem rady Zdzisławem Bożemójem a radnym Henrykiem Chaliburdą. - Heniu, nie kontestuj pracy urzędu, ciągle się czepiasz wójta, a nam trzeba spokoju - grzmiał wiceprzewodniczący rady.

Przed głosowaniem Jacek Hura przedstawił podsumowanie ubiegłego roku oraz sprawozdanie z aktualnie prowadzonych prac. - Wspieraliśmy wiele inicjatyw kulturalnych, oświatowych i sportowych. Zakończyliśmy budowę stacji uzdatniania wody oraz stworzyliśmy warunki do tego, aby każdy z mieszkańców miał możliwość podłączenia się do sieci wodociągowej. Kupiliśmy wózek widłowy na potrzeby gminnej kotłowni. Umorzyliśmy kilku rodzinom podatki, ze względu na wypadki losowe. Przebudowaliśmy drogi gminne wraz z mostem i usunęliśmy ich kolizyjne odcinki. Prowadzimy modernizacje dróg i chodników. Chcemy też wesprzeć gminę Konstantynów, by i oni mogli nam pomagać w przyszłości przy pracach budowlanych - wyliczał.

Oświadczył też, że w związku z suszą rozważa ogłoszenie klęski żywiołowej władzom województwa, aby umożliwić rolnikom sprawne uzyskiwanie odszkodowań.

Wśród prowadzonych obecnie inwestycji wójt wymienił także budowę oddziału przedszkolnego wraz z termomodernizacją szkoły oraz pozyskanie środków na stworzenie lokali socjalnych. Wspomniał o pozyskaniu pojazdu dla straży pożarnej czy planowanym wykonaniu rzeźby koni na zielonym skwerku.

J. Hura narzekał na rosnące ceny wykonawców budowlanych i ubolewał, że nie we wszystkich konkursach gminie udało się pozyskać dofinansowania. Był natomiast zadowolony z aktualnego gminnego budżetu.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 27/2018

 

Michał Karchut

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aloo
Aloo 05.07.2018, 19:33
Gminny Konstantynow nie ma co wspierac zadna pomoc nie pomoze jak zarządca jest do niczego. Najlepszym moim zdaniem rozwiazaniem jest polaczenie trzech gmin z rokitnem i jeden wojt. Po co placic komus 10k zl. kto zarzadza tak ze nie stac na wyplaty dla pracowników nie wspominając o inwestycjach ktorych prawie nie ma. Zeby wygrac wybory zadluza gminne. Chyba ze komuś chodzi o zaklepanie stołka.

Pozostałe