Biała Podlaska: "Chciałbym by młodzi ludzie mieli szalone marzenia"

  • 8.07.2018, 08:00
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: "Chciałbym by młodzi ludzie mieli szalone marzenia"
Z pochodzącym z Białej Podlaskiej księdzem Rafałem Jarosiewiczem, założycielem Fundacji SMS z Nieba i dyrektorem Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, o Tygodniu dla Jezusa, darach Ducha Świętego i niekonwencjonalnych metodach ewangelizacyjnych rozmawia Anna Chodyka

Na czym polega inicjatywa Tydzień dla Jezusa ?

Wychodziliśmy na ulice, rozdawaliśmy zaproszenia na nabożeństwa, rozmawialiśmy z ludźmi, mówiliśmy o Bogu, dzieliliśmy się doświadczeniem wiary. W kościele były głoszone świadectwa i konferencje oraz puszczane filmiki. Nie brakowało również wspólnej modlitwy, w tym z nałożeniem rąk z prośbą o uzdrowienie i uwolnienie.

A cel wydarzenia?

Ma budzić wiarę, gdyż ludzie dziś gubią sens. Zastanawiają się po co żyć, po co zarabiać pieniądze, po co się zmagać z czymkolwiek, skoro i tak wszystko mija, a w środku zostaje pustka. Nasze głoszenie ewangelii pokazuje, że jest coś więcej, czego nie widzimy, a za co ludzie przez wieki oddawali życie. 

Ile osób się zainteresowało Tygodniem dla Jezusa?

Na nabożeństwa przychodziły ich setki, rozdaliśmy też ponad 8 tysięcy materiałów ewangelizacyjnych. Chcieliśmy by ludzie wychodzili od nas jakąś dobrą książką, płytą, audiobookiem. Z rzeczami, które będą w nich pracowały, pomimo tego, że zazwyczaj w życiu nie ma zbyt wiele czasu na duchowość. Wierzę, że to przesłanie będzie docierało w różne miejsca, mimo, iż Tydzień dla Jezusa się skończy. 

Cały wywiad przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 27/2018

Anna Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bialczanin
Bialczanin 8.07.2018, 11:33
Wspaniały czas! Dobra robota! Dziękuje za Was!

Pozostałe