Łomazy: Rozmawiali o bezpieczeństwie, bo chcą mieć na nie wpływ

  • 6.07.2018, 10:30
  • Joanna Gąska
Łomazy: Rozmawiali o bezpieczeństwie, bo chcą mieć na nie wpływ
Szef miejscowej policji inspektor Dariusz Borkowski, wicestarosta Karol Szymaniuk, burmistrz Mariusz Kucewicz oraz przedstawiciele władz samorządowych i placówek oświatowych wzięli udział w otwartej debacie społecznej z mieszkańcami.

Podczas spotkania, które odbyło się pod koniec czerwca, w sali konferencyjnej starostwa, komendant zaprezentował strukturę organizacyjną jednostki. Przedstawił informację o skali przestępczości w powiecie w latach 2015 – 2018 oraz stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówił również realizację wniosków, przyjętych podczas poprzedniej debaty.

Dyskutowano o założeniach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz najistotniejszych zagrożeniach zdiagnozowanych dzięki KMZB a także o ewentualnej reaktywacji Posterunku Policji w Sarnakach. Niestety, komenda wojewódzka nie przewiduje możliwości jego odtworzenia.

Przedstawiono także rolę i zadania dzielnicowych oraz program "Dzielnicowy Bliżej Nas". Na koniec zebranych zapoznano z aplikacją "Moja Komenda" i programami profilaktycznymi. Apelowano o poprawę nieprawidłowej infrastruktury drogowej na terenie gminy Sarnaki oraz zwrócenie uwagi na przestępczość narkotykową, ze szczególnym uwzględnieniem rejonów szkół.

 

Joanna Gąska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe