Najczęstsze błędy popełniane przez użytkowników iPhone'ów

  • 9.07.2018, 11:14
  • Artykuł Partnera
Najczęstsze błędy popełniane przez użytkowników iPhone'ów

Smartfony zdominowały nasze życie, a największą popularnością cieszą się oczywiście iPhone'y. Powoli zapominamy czasy, w których korzystaliśmy ze zwykłych telefonów komórkowych i raczej nikt nie chciałby do nich wracać. W końcu służyły one tylko do dzwonienia i SMS-owania. W porównaniu z obecnymi smartfonami, wypadają dość słabo. Jednak użytkownicy mobilnych urządzeń nadal popełniają kilka znaczących błędów.

Ładowanie baterii do pełna

Ten nawyk pozostał nam z czasów telefonów komórkowych. W tamtych urządzeniach naładowanie baterii do pełna mogło spowodować różnego rodzaju uszkodzenia. Jednak teraz jest zupełnie inaczej, o czym wiele osób zapomina. Dlatego nadal czekamy aż bateria, całkowicie się wyczerpie, a potem ładujemy do pełna. Tak naprawdę wcale nie musimy tak robić.

Obecnie baterie skonstruowane są w taki sposób, że wytrzymują tylko określoną liczbę pełnych ładowań, a potem ich wydajność zaczyna spadać. Dlatego starajmy się unikać pełnego ładowania, a gdy już to nam się przydarzy, to warto odłączyć telefon od napięcia, od razu, gdy osiągnie 100% naładowania. W ten sposób ograniczmy eksploatację baterii. Jeśli jednak będziemy musieli ją wymienić, warto to robić w sprawdzonym serwisie, np. maclife.pl.

Nieodpowiednie korzystanie z internetu

Smartfony coraz częściej ze względu na swoje parametry techniczne są w stanie w dużym stopniu zastąpić nam komputery. Idealnie nadają się do surfowania po internecie. Większość z nas przegląda różne strony oraz korzysta z mediów społecznościowych właśnie na ekranach swoich telefonów. Jednak czy rzeczywiście robimy to prawidłowo?

W większości przypadków surfowanie po internecie raczej nie zaszkodzi naszym smartfonom, ale może mieć negatywny wpływ na zasoby pieniężne. Obecnie internet w telefonie jest o wiele tańszy niż kiedyś, a operatorzy proponują nam wiele atrakcyjnych pakietów, ale nadal można przesadzić. Wówczas czekają nas wysokie rachunki do zapłacenia. Aby uniknąć wysokich rachunków, warto na bieżąco kontrolować ilość zużytych danych.

Brak oprogramowania antywirusowego

Jak już wspomnieliśmy wcześniej - używamy smartfonów na zasadach komputerów. Jednak często, zapominamy o ich ochronie. Warto pamiętać o oprogramowaniu antywirusowych. W końcu większość z nas ma je na komputerach, a na smartfonach już nie. Zapominamy, że możemy ściągnąć złośliwe oprogramowanie, które może negatywnie wpływać na pracę naszego telefonu.

Obecne programy antywirusowe nie ograniczają się tylko do ochrony naszych urządzeń. Dzięki nim zabezpieczymy nasz telefon, również na wypadek kradzieży. Tym samym, zwiększamy swoje szanse na odzyskanie urządzenia. Natomiast, gdy całkowicie przepadnie, to mamy szansę na zdalne wykasowanie danych. Dlatego warto mieć zainstalowane oprogramowanie antywirusowe i przez to, zagwarantować sobie większe poczucie bezpieczeństwa.

Artykuł Partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe