Biała Podlaska: Opozycja chce pokonać Dariusza Stefaniuka

  • 10.07.2018, 11:45 (aktualizacja 10.07.2018 17:03)
  • Michał Karchut
Biała Podlaska: Opozycja chce pokonać Dariusza Stefaniuka
Biała Podlaska W połowie lipca ma zostać ogłoszony termin wyborów samorządowych. Wtedy też poznamy kontrkandydata dla obecnego włodarza miasta. Wiadomo już, że do rady powiatu wystartują wspólnie przedstawiciele SLD, PO i Nowoczesnej. Póki co trwają gorączkowe poszukiwania odpowiedniego kandydata, który będzie miał realne szanse na podjęcie rywalizacji z Dariuszem Stefaniukiem.

W ostatnim czasie przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratyczniej prowadzą wiele roboczych spotkań. Aktywny udział bierze w nich Riad Haidar, ordynator oddziału neonatologii, wiceprzewodniczący lubelskiego sejmiku samorządowego i szef struktur SLD w powiecie bialskim. Lider lewicy jest zadowolony, że do tej pory udało się porozumieć z Platformą i Nowoczesną, co do wyborów samorządowych w powiecie. Przedstawiciele tych partii wystartują wspólnie do rady powiatu.

- Spotykamy się z różnymi ugrupowaniami, instytucjami, stowarzyszeniami w celu wypracowania jednego, dobrego programu wyborczego do najbliższych wyborów samorządowych, a zwłaszcza do rady miasta. Chcemy znaleźć też jednego, mocnego kandydata bądź kandydatki na prezydenta miasta – deklaruje R. Haidar. Przyznaje jednak, że sprawa jest skomplikowana z uwagi na złożoność rozmaitych czynników, wynikających z różnorodności politycznych ugrupowań oraz ich interesów. Jednocześnie zaznacza, że w samorządzie nie ma polityki.

Do sprawy formowanej opozycji i potencjalnego kontrkandydata odniósł się Dariusz Stefaniuk. - Bardzo mocno pilnuję tego, żeby nikt nie odbierał mnie jako osoby pysznej, która myśli o tym, że wszystko wygra i nikogo się nie boi. Nie jest to prawdą. Uważam że kampanie wyborcze mają to do siebie, że wszyscy koncentrują się na danym kandydacie, jego programie, więc oczywistym jest że wszystko może się wydarzyć - wyjaśnia prezydent.

 

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 28/2018

 

 

 

Michał Karchut
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zofia
Zofia 11.07.2018, 10:12
Jaka opozycja , przecież to obecna koalicja w Radzie Miasta !!!
Jozef
Jozef 10.07.2018, 20:44
Jedynie Andrzej Czapski ma szanse wygrać z pisowskim idioctwem. Andrzejku, startuj.
Kasia
Kasia 10.07.2018, 20:38
Miejmy nadzieję że nie będzie to 66 letni R.Haidar . Jest bardzo dobrym lekarzem ale miastu potrzebna jest osoba z energią i pomyslem na miasto.
Darek F.
Darek F. 10.07.2018, 14:02
Tylko były prezydent p. Andrzej Czapski ma realne szanse na wygranie wyborów. Wszystkie inne kandytatury to stracony czas i pieniądze.

Pozostałe