Powiat Parczewski: Zielarska stolica regionu

  • 11.07.2018, 10:39
  • Justyna Madan
Powiat Parczewski: Zielarska stolica regionu
Milanów przez jeden dzień pachniał i smakował ziołami. 8 lipca odbyło się IV Wojewódzkie Święto Ziół zorganizowane przez marszałka Sławomira Sosnowskiego i wójta Milanowa Pawła Krępskiego. Na wydarzeniu pojawili się przedstawiciele wszystkich gmin z powiatu parczewskiego, którzy słyną z uprawy ziół.

W niedzielę można było spróbować przysmaków i napojów zrobionych na bazie przypraw rosnących na parczewskich polach. Gości częstowali chlebem posmarowanym różnorodnymi masłami ziołowymi eurodeputowany Krzysztof Hetman, wicemarszałek województwa Grzegorz Kapusta i wójt Milanowa Paweł Krępski.

- Dzięki rosnącemu od lat zapotrzebowaniu na światowych rynkach na zioła, ich uprawa stała się bardzo opłacalna, z czego korzystają rolnicy z naszego regionu. Zielarstwo to obecnie dochodowy biznes na terenach wiejskich województwa - mówi wicemarszałek Grzegorz Kapusta. - Warto pamiętać, że zioła stosowane coraz powszechniej w naszych kuchniach i domowych apteczkach, pochodzą właśnie z lubelskich czystych, nieskażonych i coraz częściej ekologicznie uprawianych pól - dodał.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 28/2018

 

Justyna Madan

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe