Powiat bialski: Radni nie obniżyli pensji staroście. Byłoby to psucie państwa

  • 12.07.2018, 08:21
  • Anna Chodyka
Powiat bialski: Radni nie obniżyli pensji staroście. Byłoby to psucie państwa
Mariusz Filipiuk otrzymał absolutorium za ubiegły rok. Za jego udzieleniem głosowali wszyscy obecni na sesji radni. Jednocześnie negatywnie zaopiniowali oni uchwałę o zmniejszeniu pensji staroście. - Panowie ministrowie powinni zacząć od siebie - skomentował włodarz powiatu.

Sprawa wynagrodzenia prawdopodobnie, będzie rozpatrywana na następnej sesji, jest bowiem wiele wątpliwości w tej kwestii. Dlatego sekretarz ma wystąpić o dodatkowe analizy prawne. Do starostwa dotarła także korespondencja ze Związku Powiatów Polskich, gdzie obniżenie pensji starostom jest ocenione dwuznacznie. W sprawie zdania są podzielone. Niektórzy starostowie już występują z tego powodu na drogę prawną.

Dlatego podczas obrad komisji radni negatywnie zaopiniowali tę uchwałę. - Uważam, że to wielkie nieporozumienie, to rady gmin i powiatów i sejmiki, są upoważnione do tego by ustalać wynagrodzenie, marszałkowi, czy staroście lub wójtowi. Osobiście znam wielu fajnych samorządowców, którzy bardzo ciężko pracują na rzecz swoich mieszkańców. Dziś sterowanie z Warszawy w kwestiach regulacji wynagrodzeń jest krzywdzące. Panowie ministrowie powinni zacząć od siebie, niech ustalą swoje wynagrodzenia, a potem nakładają te obowiązki na innych. - skomentował starosta.

Filipiuk, który nie szczędzi krytyki rządowi, zauważa też, że do prowadzenia powiatu potrzebna jest ogromna wiedza. Dlatego rozporządzenie nazywa "psuciem państwa".

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 28/2018

Anna Chodyka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
josef
josef 13.07.2018, 13:02
Jest podstawowe pytanie:komu jest potrzebne starostwo i starosta?Na pewno nie mieszkańcom,tylko wazeliniarzom partyjnym ,których się utrzymuje nie wiedząc po co.Jeszcze ten facet ma czelność mówić ,że obniżenie pensji to psucie państwa.Likwidacja tego tworu ,to naprawa państwa,bo każde starostwo jest wyjątkowo deficytowe , funkcjonujące na garnuszku podatnika.PIS-owcy obiecali likwidację tegoż urzędu!I co?Ano po wyborach PSL-owców zastąpi się swoimi.

Pozostałe