Międzyrzec Podlaski: PUK bezprawnie wypowiada nam najem!

  • 12.07.2018, 09:39
  • Michał Karchut
Międzyrzec Podlaski: PUK bezprawnie wypowiada nam najem!
Tak mówią naszej redakcji państwo Mirosław i Ewa Golcowie. Kilka lat temu wynajęli od Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych starą ruderę i zamienili ją w sportowy pub. - Dzisiaj PUK chce się nas pozbyć. Chyba nawet wiem dlaczego – mówi naszej redakcji pan Mirosław.

Umowę ze spółką Ewa Golec podpisała w czerwcu 2011 roku. Przewidywała najem niewielkiego budynku przy ul. Targowej na okres 29 lat. By dostosować go do profilu działalności potrzebny był generalny remont. Nie było energii elektrycznej, podłogi, sprawnej kanalizacji. Obiekt służył kiedyś jako przepompownia. Po maszynach w podłodze zostały ogromne dziury. Zniszczone były ściany. - Włożyliśmy dużo pracy, aby doprowadzić budynek do użyteczności i ładnego wyglądu. Tak powstał Pub Sport Szwalnia – mówi Ewa Golec.

Lokal ruszył w 2012 roku. Remont pochłonął ok. 145 tys. zł. - Na początku lutego przyszło pismo z PUK z wypowiedzeniem umowy najmu lokalu. Chcą zamienić obecny zawilgocony lokal do obsługi klientów na wyremontowany, gotowy lokal mojej żony - relacjonuje M. Golec.

Żadnych związków decyzji z polityką nie potwierdza prezes i dyrektor PUK Wojciech Jędruchniewicz. - Potrzebujemy budynku na potrzeby Zakładu Gospodarki Lokalowej, bo na ul. Jatkowej pomieszczenia są zbyt małe i uciążliwie, w bardzo złym stanie technicznym. Próbowaliśmy szukać czegoś nowego, ale przypomnieliśmy sobie, że mamy tylko ten jedyny lokal. Niegospodarnym byłoby wynajmować obiektu od innych, nie korzystając z własnego - tłumaczy.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 28/2018

 

Michał Karchut
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gosc
Gosc 12.07.2018, 12:50
PUK w Miedzyrzecu,zarzadzany jest przez dzialaczy PSL,nawet kancelaria prawna ktora obsluguje PUK,nalezy do Przemyslawa Litwiniuka-dzialacza tej partii,a czlonkiem rady nadzorczej w przedsiebiorstwie jest,Pawel Litwiniuk-radny powiatowy.Oprocz nich w zarzadzie sa inni dzialaczcze i"sympatycy" PSL .Nie dziwi wiec tak bezwzgledne i bezprawne dzialania tych ludzi,wobec czlowieka ktory ich krytykuje.
Mehow
Mehow 12.07.2018, 11:18
Złodzieje. ...

Pozostałe