Gmina Biała Podlaska: Tablica w Czosnówce

  • 15.07.2018, 09:03
  • Anna Chodyka
Gmina Biała Podlaska: Tablica w Czosnówce
Przy kaplicy odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą ks. prałatowi Mieczysławowi Lipniackiemu i wszystkim zaangażowanym w budowę świątyni. Na ten cel parafianie przeznaczyli dobrowolne ofiary.

Wydarzenie rozpoczęła msza święta w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawiał ks. Mieczysław Lipniacki. Po eucharystii, zaprezentowano zdjęcia z czasów budowy oraz przedstawiono historię kaplicy. Darczyńcą działki, jaka została przeznaczona pod budowę była Marianna Lesiuk, a kościół został postawiony w latach 1984-87.

- Dzisiejsza uroczystość odpustowa przechodzi wszelkie moje oczekiwania, ale widocznie tak trzeba, by było to na większą chwałę Bożą. - mówił ks. Lipniacki podczas kazania. Jak podkreśla nikt w Białej Podlaskiej nie ma podobnej pamiątki po Ojcu Świętym. – Jesteście w czepku urodzeni, że tak się stało. - zauważył zwracając się do wiernych. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 28/2018

 

 

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe