Czy Wisznice przekształcą się w miasto?

  • 16.07.2018, 11:15
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Czy Wisznice przekształcą się w miasto?
Podczas konferencji naukowej pt. "Gmina Wisznice w perspektywie jutra. Historia, współczesność, przyszłość" omówiono różnorodne aspekty związane z funkcjonowaniem gminy. Na spotkanie przybyli przedstawiciele lokalnych władz, jednostek administracyjnych, naukowych, kulturalnych oraz mieszkańcy miejscowości.

Patronat nad imprezą objął prezydent Andrzej Duda i marszałek województwa lubelskiego – Sławomir Sosnowski. Konferencja stała się okazją do podzielenia się z przybyłymi wizją Wisznic, jako większej struktury samorządowej.  – Dziś chcemy opowiedzieć o historii gminy jej teraźniejszości oraz przyszłości – wyjaśniał gospodarz konferencji, Piotr Dragan. – Kiedy zwiedzałem Józefów nad Wisłą, który w styczniu 2018 r. stał się miastem, pomyślałem że może Wisznice wraz z Wygodą oraz koloniami mogłyby być również miastem. Zauważa się obecnie tendencję do tworzenia małych miasteczek - dodał. 

Podkreśla jednocześnie, że myśl ta może kiełkować przez wiele lat i dużo zależy od mieszkańców Wisznic oraz różnorodnych czynników, w tym ekonomicznych.

Cały artykuł przeczytacie w jutrzejszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 29/2018

 

Justyna Lesiuk-Klujewska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe