Powiat bialski: Wójt pozwał starostę!

  • 18.07.2018, 09:35
  • Joanna Danielewicz
Powiat bialski: Wójt pozwał starostę! Starosta bialski Mariusz Filipiuk
Wójt Janowa Podlaskiego Jacek Hura złożył prywatny akt oskarżenia do wydziału karnego Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej przeciw staroście Mariuszowi Filipiukowi. Żąda przeprosin za wypowiedzi, które starosta wygłosił na łamach Słowa Podlasia pod jego adresem. Uważa, że starosta go pomówił, co mogło narazić wójta na utratę zaufania publicznego.

Chodzi o wymianę zdań, jaką panowie prowadzili na łamach naszego tygodnika w dwóch publikacjach: "Ostry spór starosty z wójtem" nr 13/2018 i "Propozycje rozpatrzone i odrzucone" nr 14/2018 r. Zdaniem wójta Janowa Podlaskiego starosta zawarł nieprawdziwe zarzuty, twierdząc, że Hura kłamał w sprawie budowy dróg na terenie gminy i zainicjowania zakazu wjazdu na teren Stadniny Koni w Janowie Podlaskim, że wójt nie prowadził korespondencji w sprawie inwestycji gminnych, że realizował swój prywatny interes zgłaszając przebudowę drogi do Ostrowa i że kierował się osobistymi pobudkami i kompleksami nie zgadzając się ze stanowiskiem starosty w kwestii uchwały sprzeciwiającej się przeniesieniu czempionatu z janowskiej stadniny do Warszawy.

W ubiegłym tygodniu sąd zaprosił strony na posiedzenie pojednawcze. Jednocześnie wyłączył je z jawności. Media przybyłe do sądu musiały więc opuścić salę rozpraw. – Ta sprawa toczy się między dwoma osobami fizycznymi, które tak się złożyło piastują urzędy publiczne. Jednak z punktu widzenia prawa karnego pozwany został obywatel X przez obywatela Y, nie starosta przez wójta – tłumaczył dziennikarzom na sądowym korytarzu Jarosław Łataś, pełnomocnik starosty bialskiego. – Sąd traktuje tę sprawę, jako postępowanie między panem Jackiem Hurą a panem Mariuszem Filipiukiem. Przy posiedzeniu pojednawczym z reguły wyłącza się jawność i nie zaprasza mediów, gdyż to usztywnia stanowiska stron, o czym sąd wie z doświadczenia.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym JUBILEUSZOWYM numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 29/2018

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe