Międzyrzeczanin w drodze na szczyt 

  • 23.07.2018, 09:27
  • Joanna Danielewicz
Międzyrzeczanin w drodze na szczyt 
Arek Pawłowski z Międzyrzeca Podlaskiego wraz ze swoim wspinaczkowym partnerem Tomkiem Kaźmierczakiem właśnie przymierzają się do zdobycia siedmiotysięcznika w górach Pamiru. Na celowniku mają Pik Korżenievskiej, później chcą wejść na Pik Ismaila Samaniego.

Szczyt pierwszego Piku sięga 7 105 m n.p.m. – Naszą wspinaczkę planujemy drogą Tselina. Prowadzi ona z bazy na lodowcu Moskwina po skałach i piargach, gdzie na wysokości 5100 m rozbija się obóz pierwszy. Można też kontynuować wspinaczkę i "jedynkę" założyć 200 metrów wyżej. Następnie lodowcem wspinamy się do wysokości 5800 m, gdzie najczęściej zakładany jest obóz drugi. Trzeci i czwarty zlokalizowane są odpowiednio na wysokości 6100 i 6400 m n.p.m. Wejście na szczyt zachodnią granią, przy dobrej aklimatyzacji, zajmuje zwykle 4 dni – informuje Arek.

Obecnie alpiniści są w drodze na Pik Korżenievskiej. Aklimatyzują się na 5800 m n.p.m., gdzie założyli obóz II . – Będą jeszcze musieli zejść na sam dół do bazy, by odpocząć i dopiero wtedy wyruszyć na atak szczytowy – informuje nas 22 lipca Agnieszka Wilk-Pawłowska, żona Arka, która ze wspinaczami jest w stałym kontakcie. Zachęcamy do kibicowania chłopakom. Informacja o ich działaniach w Pamirze będzie na bieżąco relacjonowana na fb bloga Arka: www.facebook.com/rockandrunpl .

Cały artykuł przeczytacie w jutrzejszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 30/2018

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe