Radzyń Podlaski: Milion złotych na Wersal w parku

  • 23.07.2018, 09:54
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Milion złotych na Wersal w parku
Miasto pozyskało milion złotych na zagospodarowanie przestrzeni parkowej przy pałacu Potockich. Pojawi się fontanna, szutrowe alejki i odpowiednie oświetlenie ogrodu, który ma zostać zorganizowany w stylu wersalskim.

Zorganizowanie przestrzeni pałacowego parku zostanie przeprowadzone zgodnie z projektem powstałym w latach 90-tych ubiegłego wieku. Jego autorką była Dorota Pape. – Od strony północnej korpusu głównego, na osi pałacu zostanie odtworzony reprezentacyjny salon ogrodowy typu włoskiego, o powierzchni ok. 1,8 ha. Na jego terenie wykonane zostaną aleje z nawierzchnią szutrową. W projekcie jest również iluminacja tej części parku. Na terenie salonu ogrodowego znajdą się elementy małej architektury, a więc fontanna, ławki, kosze na śmieci – informuje Anna Wasak, rzecznik Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim.

Umowę na dofinansowanie przedsięwzięcia kwotą 1 mln 2 tys. zł z EFRR 18 lipca podpisali burmistrz Radzynia Jerzy Rębek i dyrektor departamentu wdrażania EFRR w Urzędzie Marszałkowskim, Marcin Czyżak. – Łączna wartość projektu to 1 mln 954 tys. zł. 157 tys. 325 zł pochodzić będzie z budżetu państwa, a 794 tys. 554 zł z budżetu miasta – informuje rzecznik radzyńskiego magistratu.

Cały artykuł przeczytacie w jutrzejszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 30/2018

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe