W Białej powstaje wiadukt, w Terespolu są już nowe perony

  • 26.07.2018, 08:31
  • Justyna Madan
W Białej powstaje wiadukt, w Terespolu są już nowe perony
Powstanie nowy przystanek kolejowy – Biała Podlaska Rozrządowa, a stacje w Białej, Małaszewiczach i Terespolu zyskają zupełnie nowy wygląd i lepszą funkcjonalność. Ruszyły prace rewitalizacyjne, na które przeznaczono ponad 555 mln zł ze środków Unii Europejskiej.

Na stacji Biała Podlaska przygotowywane są nowe perony i bezpieczne dojście do pociągów.  Wykonawca zakończył rozbiórki i wywóz starych materiałów. Równocześnie rozpoczęła się budowa nowego przystanku Biała Podlaska Rozrządowa. Przygotowany jest teren pod perony i tory. Szykuje się budowa nowego wiaduktu kolejowego w ciągu ulicy Lubelskiej. To ważne i bezpieczne rozwiązanie, które zastąpi przejazd kolejowo-drogowy. 

W Małaszewiczach gotowy jest już nowy peron z  antypoślizgową nawierzchnią i liniami dla osób słabo widzących. Zamontowano dwie wiaty oraz oświetlenie i oznakowanie. Ułożone są nowe tory i zamontowane urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Trwa budowa drugiego peronu. Na stacji Terespol zdemontowano częściowo dwa perony, ponad 5 km torów i sieć trakcyjną. Rozpoczęły się prace przy przebudowie przejścia podziemnego. Obiekt będzie wyposażony w windy. Trwa ustawianie słupów trakcyjnych. Demontowane są stare tory. Wykonawca rozpoczął roboty ziemne oraz odwodnieniowe. Planowane zakończenie inwestycji to sierpień 2020 roku.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 30/2018

Justyna Madan

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Adrian
Adrian 29.07.2018, 20:48
Biała Podlaska Rozrządowa? Chyba raczej Biała Podlaska Prorządowa...

Pozostałe