Gmina Sławatycze: Strzelali z łuków, śpiewali, tańczyli i dobrze się bawili [GALERIA]

  • 31.07.2018, 10:03 (aktualizacja 31.07.2018, 14:06)
  • Anna Chodyka
Gmina Sławatycze: Strzelali z łuków, śpiewali, tańczyli i dobrze się bawili…
Już po raz trzydziesty pierwszy, mieszkańcy południowego Podlasia bawili się na Międzynarodowej Biesiadzie Nadbużańskiej w Sławatyczach. To dwudniowe wydarzenie, w czasie którego organizatorzy zapewniają moc atrakcji i dają szansę na poznanie bliżej regionalnego folkloru.

W tym roku impreza odbyła się 28 i 29 lipca.  – Poza integracją i promocją gminy Sławatycze, chodzi również o zaprezentowanie dorobku kulturalnego naszych terenów i pokazaniu kresowej twórczości poszczególnych grup muzycznych – zaznaczył Bolesław Szulej dyrektor GOK-u.

Najmłodsi mogli uczestniczyć, pod opieką swoich rodziców, w zawodach łuczniczych, zobaczyć jak wygląda miecz czy zbroja, a także wziąć udział w turnieju rycerskim. W tym dniu można było też obejrzeć pokazy tkackie, lepienia naczyń z gliny, a także tańców średniowiecznych oraz gier i zabaw. Na koniec sobotniej przygody w rycerskim klimacie, urządzono ognisko, przy którym chętnie spędziły czas całe rodziny. W niedzielę, świętowanie rozpoczęto, jak przystało na dawne obyczaje, mszą świętą. Modlono się w intencji uczestników biesiady, mieszkańców gminy Sławatycze i przybyłych gości. Oprawę muzyczną eucharystii zapewniła Orkiestra Dęta ze Sławatycz i chór męski Ave.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Patriotyzm i Nadbużańska Kultura na 100 Lecie NIEPODLEGŁOŚCI”

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 31/2018

 

Anna Chodyka

Zdjęcia (87)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe