Biała Podlaska: Milion na oświetlenie i monitoring powietrza

  • 01.08.2018, 08:00
  • mk
Biała Podlaska: Milion na oświetlenie i monitoring powietrza
Prezydent Dariusz Stefaniuk i marszałek województwa Sławomir Sosnowski podpisali umowę o dofinansowanie z funduszy unijnych projektu "Budowa energooszczędnego oświetlenia na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska – etap I". Jego wartość to ponad 1,2 mln, dofinansowanie unijne to blisko 1 mln zł.

Zakres projektu obejmuje budowę energooszczędnego oświetlenia ulicznego w technologii LED na osiedlu "Pieńki" (ulice: Jastrzębia, Sowia, Gołębia, Lisia, Sobolowa, Opieńkowa, Borowikowa, Sarnia, Jaskółcza, Barwinkowa), ul. Żeromskiego, ul. Warszawskiej (I etap), ul. Granicznej, ul. Ziemiańskiej, ul. Mieszczańskiej oraz przebudowę istniejącego oświetlenia ulicznego (oprawy sodowe) na oświetlenie LED w ul. Warszawskiej, Bema i Pułaskiego (II etap).

W liniach oświetleniowych wybudowanych w ramach projektu w celach oszczędnościowych zainstalowane zostaną reduktory mocy. Miasto stworzy też system pomiaru zanieczyszczenia powietrza i informowania mieszkańców. Jeszcze w tym roku 10 czujników mierzących stężenie pyłu zostanie zintegrowanych z miejską aplikacją i stroną internetową.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 31/2018

 

mk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe