Biała Podlaska: Uczcili godzinę "W" [GALERIA]

  • 07.08.2018, 12:48
  • Michał Karchut
Biała Podlaska: Uczcili godzinę "W" [GALERIA]
W środę, 1 sierpnia, na placu Wolności bialczanie wzięli udział w uroczystościach 74. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Uroczystości, w których wzięło udział kilkudziesięciu mieszkańców miasta, w tym m.in. bialscy harcerze, rodziny z dziećmi i kibice, rozpoczęły się przed godz. 17 od zbiórki w Miejscu Straceń na Placu Wolności. W godzinie "W", rozbrzmiał dźwięk syreny alarmowej, po którym nastąpiło podniesienie Flagi Państwowej RP.

- Przeżywamy 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które trwało 63 dni. Dziękuję wszystkim za to, że od wielu lat przychodzimy tu wspólnie, aby tą rocznicę uczcić – mówił podczas przemówienia prezydent Dariusz Stefaniuk. - Pamiętam jak kilka lat temu zaczynaliśmy to wspólnie ze środowiskiem kibiców. Później te obchody nabrały charakteru miejskiego, i mam nadzieję, że tak zawsze zostanie - dodał.

D. Stefaniuk przypomniał również o powstaniu muralu na osiedlu Orzechowa. - To też jest piękny przykład pamięci historycznej ludzi, którzy mają w sercu Polskę, i ludzi, którzy niosą to piękne świadectwo następnym pokoleniom – zauważył. Po przemówieniu delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Na koniec zebrani mogli wysłuchać utworu Cisza oraz obejrzeć krótki, montaż słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży z Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego.

 

Michał Karchut

Zdjęcia (23)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe