Międzyrzec Podlaski: W odstępie tygodnia zdobyli dwa siedmiotysięczniki

  • 8.08.2018, 08:42
  • Joanna Danielewicz
Międzyrzec Podlaski: W odstępie tygodnia zdobyli dwa siedmiotysięczniki
Pojechali w góry Pamiru z konkretnym celem – zdobyć podczas jednej wyprawy dwa siedmiotysięczniki. Najpierw weszli na Pik Korżenievskiej, dziewięć dni później zdobyli Pik Ismaila Samaniego. Cała wyprawa zajęła im miesiąc.

Arek Pawłowski z Międzyrzeca Podlaskiego i jego kolega Tomek Kaźmierczak dokonali tego, co zapowiadali, wyruszając w góry Pamiru. Zdobyli dwa szczyty. 25 lipca, w dniu urodzin Arka weszli na Pik Korżenievskiej sięgający 7105 m n.p.m. Drugą górą, którą postanowili zdobyć w czasie tej wyprawy był Pik Samaniego. Sytuacja była jednak mało klarowna, bo wspinaczy zatrzymywała w obozie pogoda.

Po pięciu dniach rozpogodziło się na tyle, że wspinacze mogli podjąć kolejne wyzwanie. Na 7495 m n.p.m. weszli 4 sierpnia o godzinie 13.15. – Jest to góra bardziej wymagająca, wyższa ( od pierwszego PIK-u, przyp. red.) i przede wszystkim rozleglejsza. Dlatego posiadanie dobrej aklimatyzacji będzie tam miało kluczowe znaczenie podczas akcji górskiej – charakteryzował górę przed wyprawą Arek.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 32/2018

 

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe