O skautach i historii Terespola. Spotkanie dla dzieci

  • 8.08.2018, 09:52
  • mk
O skautach i historii Terespola. Spotkanie dla dzieci
W ramach projektu "Aktywni Mieszkańcy - Inspirujące Miasto!" rozpoczęła się inicjatywa pod nazwą "Każdy Równy - Wszyscy Ważni", którą koordynuje Wojciech i Monika Tarasiukowie - skauci z Royal Rangers Szczep 20 Terespol.

10 sierpnia o godz. 16 odbędzie się spotkanie z uczestnikami projektu (dzieci 7-12 lat) w parku miejskim. Po czym całą grupa chętnych uda się do Prochowni na żywą lekcję historii.

Inicjatywa skierowana jest głównie do dzieci w wieku 7-12 lat, które wezmą udział w kilku spotkaniach warsztatowych mających na celu zintegrowanie grupy, nauki podstaw skautingu, a także w warsztatach histryczno-edukacyjnych. 

- Zawiązana grupa dzieci pod okiem koordynatorów będzie odkrywać i poznawać lokalne historie Terespola i okolic. Będą rozmawiać o historii miasta, wydarzeniach i postaciach z osobami osobami opiekującymi się zabytkową Prochownią, pełniącą rolę lokalnej izby pamięci oraz innymi osobami, które zostaną zaproszone na spotkanie z dziećmi – zaprasza Wojciech Tarasiuk, jeden z organizatorów spotkania.

W celu rozbudzenia wyobraźni i ciekawości młodych badaczy historii zostanie zorganizowany wyjazd do Muzeum Powstania Warszawskiego. Na koniec powstanie publikacja składająca się z zebranych historii, którą dzieci będą mogły ofiarować swoim bliskim. Inicjatywa promuje pozytywne wzorce zachowań wśród dzieci i młodzieży, bazujące na aktywizacji, integracji międzypokoleniowej, wzajemnej pomocy, akceptacji, poszanowaniu praw i obowiązków każdej osoby a także do zainteresowania historią własnej miejscowości.

 

mk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe