Terespol: Nadzwyczajna, ale krótka

  • 09.08.2018, 08:06
  • Michał Karchut
Terespol: Nadzwyczajna, ale krótka
Tak wyglądała ostatnia nadzwyczajna sesja miejskich radnych. Zwołano ją, ponieważ zabrakło pieniędzy na realizację jednej z prowadzonych inwestycji. Wszystko przez rosnące ceny usług firm budowlanych. Ostatecznie większość radnych (11 za, 1 przeciw, 2 wstrzymało się) zdecydowała się na przesunięcie funduszy, aby wykonać plac rekreacji dla dzieci i dorosłych.

Radni zebrali się 24 lipca, aby dokonać zmian w budżecie. Chodziło o wygospodarowanie dodatkowych pieniędzy na budowę Otwartej Strefy Aktywności, czyli placu zabaw z siłownią zewnętrzną. Całość prac ma wynieść ok. 148 tysięcy złotych.

- Jesteśmy po przetargu, otrzymaliśmy z Ministerstwa Sportu 50 tys. zł na budowę siłowni zewnętrznej. Zabrakło nam około 48 tys. Cieszę się że rada zebrała się teraz, bo później nie zdążylibyśmy z wykonaniem prac – wyjaśnił burmistrz Terespola Jacek Danieluk. - To nie jedyne przedsięwzięcie, jakie obecnie prowadzimy. Modernizujemy też kilka ważnych ulic w mieście. Prace powinny zakończyć się jesienią – dodał.

 

 

Michał Karchut

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe