Międzyrzec Podlaski: Z dedykacją dla Bohaterów

  • 9.08.2018, 08:31
  • Marek Wasiluk
Międzyrzec Podlaski: Z dedykacją dla Bohaterów
Stare partyzanckie pieśni i piosenki z Powstania Warszawskiego przeżywają drugą młodość. Można było się o tym przekonać na koncercie Pamiętamy `44, który odbył się 4 sierpnia.

Miejski Ośrodek Kultury zaprosił artystów z garwolińskiego Teatru Muzycznego Od Czapy. (w ich różnych projektach uczestniczą również dwie wokalistki z Parczewa i Białej Podlaskiej). Opiekę nad artystami sprawuje Fundacja Sztafeta, której misją jest przypominanie dzieł zapomnianych twórców, nowatorskie korzystanie z dziedzictwa polskiej historii i kultury oraz tworzenie przekazu atrakcyjnego dla młodych i starszych – łączenie pokoleń poprzez muzykę i śpiew.

O atrakcyjności tego przekazu mogli się przekonać międzyrzeczanie w sobotni wieczór na Placu Jana Pawła II. Młodzi artyści wspierani przez doświadczonego muzyka Jana Czaporowskiego (od jego nazwiska pochodzi nazwa Teatru) w brawurowy sposób wykonali kilkanaście znanych piosenek z Powstania Warszawskiego, przeplatając je również pieśniami partyzanckimi. Warto także wspomnieć o prowadzącej koncert Annie Żochowskiej – prezes Fundacji Sztafeta, która pięknie opowiadała o historii wykonywanych utworów i ich twórcach.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 32/2018

 

 

Marek Wasiluk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe