GMINA KĄKOLEWNICA: Stan budynku po ośrodku zdrowia zaskoczył dzierżawcę

  • 9.08.2018, 09:03
  • Joanna Danielewicz
GMINA KĄKOLEWNICA: Stan budynku po ośrodku zdrowia zaskoczył dzierżawcę
Budynek ośrodka zdrowia, który gmina w styczniu tego roku wydzierżawiła szpitalowi w Międzyrzecu Podlaskim, by ten poprowadził w nim przychodnię, okazał się w dużo gorszym stanie, niż najemca podejrzewał. Remont będzie bardziej skomplikowany, ale najpierw trzeba znaleźć wykonawcę. Pierwszy przetarg na roboty został unieważniony.

W wakacje ubiegłego roku zakończyła się umowa dzierżawy, jaką gmina miała z wcześniejszym najemcą budynku, Zbigniewem Makarskim. Władze gminy nie przedłużyły tamtej dzierżawy, a na jesieni 2017 r. z propozycją poprowadzenia przychodni zgłosił się do wójta SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim. W listopadzie na sesji rady koncepcję poprowadzenia przychodni w budynku ośrodka zdrowia przedstawiał Wiesław Zaniewicz, dyrektor SP ZOZ. – My chcemy tu stworzyć ośrodek z prawdziwego zdarzenia, więc oprócz lekarza rodzinnego i pediatry kilka razy w miesiącu, w zależności od potrzeb, przyjmowaliby specjaliści: ginekolog, neurolog czy rehabilitant. Poza tym, ponieważ szpital ma własne laboratorium, zlecone w ośrodku badania profilaktyczne byłyby bezpłatne, bo wykonujemy je sami – mówił Zaniewicz. – Ponieważ na parterze jest za mało miejsca, by sprostać wymogom stawianym przez ministerstwo, dla potrzeb przychodni zajęlibyśmy też trzy pomieszczenia na piętrze
Terminy się przesuwają

Pierwotnie padły deklaracje, że ośrodek mógłby zacząć funkcjonować nawet w marcu. Tak zapowiadano po wstępnym rekonesansie. Minął jednak marzec, przyszły wakacje, a przychodnia nie działa. Zaniepokojeni sytuacją radni dopytują więc wójta, co się dzieje. – W sierpniu gabinety miał być gotowe, a nic się nie dzieje w tym budynku? Były zapowiedzi szybkiego otwarcia, wprowadzenia specjalistów, a przychodni nie ma. Chcielibyśmy wiedzieć, co się dzieje? – dopytywał radny Wacław Sójka.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 32/2018

 

 

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe