Gmina Międzyrzec Podlaski: Dożynki gminne z konkursami i koncertami

  • 10.08.2018, 10:09
  • Michał Karchut
Gmina Międzyrzec Podlaski: Dożynki gminne z konkursami i koncertami
Wójt gminy Krzysztof Adamowicz, Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim oraz społeczność wsi Rzeczyca zapraszają na Dożynki Gminne w Rzeczycy, które odbędą się 26 sierpnia. Oprócz gwiazd scenicznych zapowiedziano rozmaite konkursy, do których może zgłosić się każda wieś.

Dożynki rozpoczną się od mszy św. na placu przy remizie OSP (godz. 13). O godz. 14 odbędzie się oficjalne otwarcie uroczystości. Nie zabraknie prezentacji wieńców dożynkowych oraz stoisk promujących wsie. Od 15.30 do 19 na zebranych czekają występy dzieci i młodzieży, konkursy i animacje dla uczestników oraz prezentacje zespołów ludowych.

O godz. 16.30 nastąpi rozstrzygnięcie konkursów dożynkowych. A tych będzie kilka. Wybierane będzie: najpiękniejsze stoisko promujące wieś, najpiękniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy, najlepszy chleb dożynkowy oraz najpiękniejszy współczesny wieniec dożynkowy. Zapisy odbywają się w  Gminnym Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim i trwają do 17 sierpnia. Zgłosić się może każda wieś (np. sołectwo, Koło Gospodyń Wiejskich, OSP, zespół ludowy lub inna organizacja bądź stowarzyszenie działające w danej wsi). Więcej informacji na temat konkursów udziela GOK w Międzyrzecu Podlaskim (Wysokie ul. Rudnicka 36) kom. 500-370-763, e-mail: [email protected] Na koniec dożynek, od godz. 19 do godz. 23 przewidziana jest wspólna zabawa "pod chmurką". Zagrają takie zespoły disco-polo, jak Claudi, Pudzian Band, Fortex i Lider Dance.

 

Michał Karchut
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe