POWIAT PARCZEWSKI: Rusza przebudowa drogi Parczew-Siemień

  • 10.08.2018, 10:18
  • TWA
POWIAT PARCZEWSKI: Rusza przebudowa drogi Parczew-Siemień
Władze starostwa powiatowego, gminy Parczew oraz gminy Siemień podpisały umowę na przebudowę drogi Parczew-Siemień. Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku, zaś jej zakończenie przewidziano na 30 listopada przyszłego roku.

Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w środę, 1 sierpnia, w Urzędzie Gminy w Siemieniu. Władze starostwa nie kryją zadowolenia, że udało się pozyskać dofinansowanie i doprowadzić do modernizacji tej strategicznej dla lokalnej społeczności drogi. Okazuje się, że będzie to największa inwestycja drogowa w historii powiatu parczewskiego.

Projekt zakłada kompleksową modernizację prawie 10 km odcinka trasy. Nawierzchnia zostanie całkowicie przebudowana. Powstaną chodniki, ścieżka rowerowa, przejścia dla pieszych i pobocza. Przy przystanku Parczew-Kolejowa planowana jest budowa długo wyczekiwanego przez mieszkańców parkingu. Trasa stanowi alternatywne połączenie komunikacyjne dla drogi wojewódzkiej nr 815, przenosząc z niej część ruchu, ale przede wszystkim odciąża centrum Parczewa z ruchu pojazdów o dużym tonażu.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 32/2018

 

 

TWA
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe