Wywiad Słowa: Ich inspiracją jest polski folklor

  • 14.08.2018, 10:42
  • Justyna Madan
Wywiad Słowa: Ich inspiracją jest polski folklor
Udowodniają, że zawrotną karierę można robić odnosząc się do korzeni. Inspiruje je polski folklor, pięknie śpiewają i noszą kolorowe tradycyjne stroje. Docenił je sam zespół Depeche Mode i Dawid Podsiadło. Teraz koncertują po całej Polsce i zbierają same dobre recenzje. W czerwcu zdobyły trzy statuetki na festiwalu w Opolu, a w minioną niedzielę zaśpiewały na aukcji koni w Janowie Podlaskim. Z zespołem Tulia rozmawia Justyna Madan.

Jak się Panie poznały, skąd wziął się pomysł na stworzenie zespołu?

Poznałyśmy się w Zespole Pieśni i Tańca do którego wszystkie należałyśmy wiele lat. Zespół Tulia powstał po akcji na fanpage Facebook Depeche Mode - po opublikowaniu video z naszą wersją ludową "Enjoy The Silence", producenci muzyczni zaproponowali nam współpracę, na którą z chęcią przystałyśmy. I tak jesteśmy tutaj.

Dlaczego wybór padł na taki gatunek, a nie np. rock&roll?

Polski folklor jest bardzo różnorodny i będąc członkiem zespołu pieśni i tańca czerpie się z tego bogactwa. Pozwala to również uświadomić sobie kim jesteśmy. Na każdych zajęciach uczestnicy poznają nowe tańce, nowe pieśni, nowe regiony, stroje. Spędzanie czasu w ten sposób prowokuje do sięgania dalej. U nas zaowocowało to zainteresowaniem muzyką rdzenną, ludową, która nie tylko jest piękna sama w sobie ale także pozwala rozwijać wyobraźnię oraz tworzyć niezwykłe kompilacje, które m.in. można usłyszeć na naszej debiutanckiej płycie. 

Czy występ na pokazach słynnej na świecie stadniny koni to powód do dumy?

Historia Stadniny Koni w Janowie Podlaskim jest bardzo długa i piękna. Jest to wyjątkowy powód do dumy. Wpisana jest na zawsze w kulturę polską, którą także osobiście cenimy i staramy się promować poprzez naszą muzykę i wizerunek. Kochamy zwierzęta, które także występują w naszych teledyskach.

Cały wywiad przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 33/2018

Justyna Madan

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe