Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 15:36
Reklama
Reklama baner reklamowy word biała podlaska

Wywiad Słowa: Ich inspiracją jest polski folklor

Udowodniają, że zawrotną karierę można robić odnosząc się do korzeni. Inspiruje je polski folklor, pięknie śpiewają i noszą kolorowe tradycyjne stroje. Docenił je sam zespół Depeche Mode i Dawid Podsiadło. Teraz koncertują po całej Polsce i zbierają same dobre recenzje. W czerwcu zdobyły trzy statuetki na festiwalu w Opolu, a w minioną niedzielę zaśpiewały na aukcji koni w Janowie Podlaskim. Z zespołem Tulia rozmawia Justyna Madan.
Wywiad Słowa: Ich inspiracją jest polski folklor

Jak się Panie poznały, skąd wziął się pomysł na stworzenie zespołu?

Poznałyśmy się w Zespole Pieśni i Tańca do którego wszystkie należałyśmy wiele lat. Zespół Tulia powstał po akcji na fanpage Facebook Depeche Mode - po opublikowaniu video z naszą wersją ludową "Enjoy The Silence", producenci muzyczni zaproponowali nam współpracę, na którą z chęcią przystałyśmy. I tak jesteśmy tutaj.

Dlaczego wybór padł na taki gatunek, a nie np. rock&roll?

Polski folklor jest bardzo różnorodny i będąc członkiem zespołu pieśni i tańca czerpie się z tego bogactwa. Pozwala to również uświadomić sobie kim jesteśmy. Na każdych zajęciach uczestnicy poznają nowe tańce, nowe pieśni, nowe regiony, stroje. Spędzanie czasu w ten sposób prowokuje do sięgania dalej. U nas zaowocowało to zainteresowaniem muzyką rdzenną, ludową, która nie tylko jest piękna sama w sobie ale także pozwala rozwijać wyobraźnię oraz tworzyć niezwykłe kompilacje, które m.in. można usłyszeć na naszej debiutanckiej płycie. 

Czy występ na pokazach słynnej na świecie stadniny koni to powód do dumy?

Historia Stadniny Koni w Janowie Podlaskim jest bardzo długa i piękna. Jest to wyjątkowy powód do dumy. Wpisana jest na zawsze w kulturę polską, którą także osobiście cenimy i staramy się promować poprzez naszą muzykę i wizerunek. Kochamy zwierzęta, które także występują w naszych teledyskach.

Cały wywiad przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 33/2018


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ksiądz IgnacyTreść komentarza: Ulica ma być nazwana imieniem wielkieg i zasłużonego Polaka. Takim Polakiem jest Świętej Pamięci Generał Wojciech Jaruzelski.Data dodania komentarza: 29.03.2024, 10:45Źródło komentarza: Chcieli nadać nazwę ulicy. Musieli wycofać uchwałęAutor komentarza: Nie rucia nogaTreść komentarza: Ta czarna zaraza zawsze i wszędzie musi się wpierdzielać w każdy aspekt życia człowieka. Tak nazwijmy nową ulice imieniem jakiegoś pajaca z krzyżemData dodania komentarza: 29.03.2024, 08:14Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na KrznieAutor komentarza: kibic PodlasiaTreść komentarza: Do Zakrzesia: To proszę wymienić choć jednego reprezentanta Polski z radzyńskiej Akademii oraz sezony, w których drużyny z niej grały w Centralnej Lidze Juniorów. O ile wiem, to odpowiedź będzie brzmiała - ZERO.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 23:21Źródło komentarza: Szymański i spółka wywalczyli finały MEAutor komentarza: czyTTreść komentarza: Nie wiem o czym ga da l i. Chyba o wyborachData dodania komentarza: 28.03.2024, 19:13Źródło komentarza: Dyskutowali o tym, jak pomóc zdolnym uczniomAutor komentarza: czy TTreść komentarza: Jeśli most ma łączyć, to nie te raczej: Jozafat zapoczątkował rozwój polonizacji Lićwinów i Rusów - Łuck (Ukraina dziś). Riad, także niespecjalnie łączy. No i jego potomkowie, chcą politykować. To jak to, tylko takie mosty? Nie mam propozycji. Zapytajcie Mieszkańców. Zwłaszcza tych ulic. Mam pytanie: jak rozwiązane będą "kolizje' z nową przecież, ścieżką po Wale Krzny?Data dodania komentarza: 28.03.2024, 19:10Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na Krznie
Reklama
Reklama