Biała Podlaska: Pielgrzymka ładuje baterie na cały rok

  • 20.08.2018, 12:32
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Pielgrzymka ładuje baterie na cały rok
Podlascy pątnicy na Jasną Górę dotarli 14 sierpnia, o godzinie 5.30. Słowo Podlasia towarzyszyło im w drodze przed obraz Jasnogórskiej Pani, relacjonując wydarzenie na facebooku. Już tradycyjnie, odbyły się też śluby w Mirowie. Miłość i wierność przyrzekli sobie tam m.in. Piotr i Aleksandra Kulikowscy oraz Ireneusz i Natalia Kaniewscy z Białej Podlaskiej.

Mimo wczesnej pory dnia, piesi podążali częstochowską aleją Najświętszej Marii Panny z radosnym śpiewem na ustach. - Z bialskiej parafii Wniebowzięcia NMP na Jasną Górę szło osiemdziesiąt osób. Pielgrzymi byli w różnym wieku. Najmłodszy z nich, Oliwier ma 6 lat, a najstarsza pątniczka – Czesława 76 lat. Pielgrzymka odbywała się pod hasłem "Obdarowani Duchem Świętym", stąd każdego dnia głoszono konferencje dotyczące darów Ducha Świętego. Modlono się także o powołania kapłańskie i za tych, którzy podjęli się tej posługi - mówi o grupie numer 11 jej przewodnik ks. Leszek Gwardecki. 

Już tradycyjnie, odbyły się też śluby w Mirowie. Wzięło w nich udział ponad tysiąc pątników, wielu księży i aż trzech biskupów, m.in. bp Kazimierz Gurda oraz bp Piotr Sawczuk. Miłość i wierność przyrzekali sobie tam m.in. Piotr i Aleksandra Kulikowscy oraz Ireneusz i Natalia Kaniewscy z Białej Podlaskiej. - Stojąc obok ołtarza, miałam wrażenie, jakbym znajdowała się w niebie. Był piękny śpiew, bliscy ludzi. Pielgrzymi stali się dla nas jak rodzina, przyjechali też nasi rodzice i krewni - opowiadała Natalia Kaniewska po ceremonii.

Cały artykuł przeczytacie w jutrzejszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 34/2018

Anna Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bob
bob 21.08.2018, 11:44
Znam takich co brali ślub na pielgrzymce a teraz są po rozwodzie. Przez kilka lat rano co niedziela do kościółka a po południu k...y i ch...e leciały . Takich mamy katolików.

Pozostałe