Gmina Biała Podlaska: Żądają odpowiedzi w sprawie drogi

  • 22.08.2018, 09:10
  • Michał Karchut
Gmina Biała Podlaska: Żądają odpowiedzi w sprawie drogi
Z naszą redakcją skontaktowała się mieszkanka gminy, która narzeka na stan fragmentu drogi. - Problem dotyczy trasy gruntowej o długości około 1200 metrów. Jest ona przedłużeniem utwardzonej ul. Wspólnej w Rakowiskach do utwardzonej drogi w Sitniku, a jednocześnie istotnym ciągiem komunikacyjnym lokalnej społeczności - mówi nam kobieta.

Trasa jest zaliczona do kategorii dróg gminnych i posiada numer 100295L. - Od 2015 roku wiele razy pisemnie zwracano się z prośbą o doprowadzenie jej do stanu, pozwalającego na normalne i bezpieczne użytkowanie. Próśb telefonicznych nie jestem w stanie zliczyć. Z kolei kierowane do wójta gminy pisma, z konkretnymi pytaniami, do dnia dzisiejszego pozostały bez odpowiedzi - relacjonuje kobieta. Na informacje o złym stanie drogi, za każdym razem podawano wymijające usprawiedliwienia. - A to, że że jest za sucho, a to, że za mokro. Innym razem słyszeliśmy, że istnieje droga alternatywna, której niema, że jest mało uczęszczana i nikt inny nie zgłasza problemu. Wreszcie, że wójt osobiście sprawdzał stan drogi i że jest on w jego ocenie właściwy - dodaje nasza czytelniczka.

W związku z zarzutem, iż nikt inny z lokalnej społeczności nie zgłasza problemu 18 września 2017 roku, ponownie zwrócono się do wójta w tej sprawie. Pytano o plany utwardzenia drogi. Dołączono też listę z podpisami 143 osób, które na co dzień korzystają z drogi. - Także i te pismo do dnia dzisiejszego także pozostało bez odpowiedzi – podkreśla mieszkanka gminy. - By wybudować drogę trzeba wykonać wywłaszczenia gruntów. Jako gmina jesteśmy właścicielem 2,5-3 metrów, a miejscami nawet i mniejszej szerokości gruntu. Tymczasem trzeba 6 metrów, plus po jednym na pobocza, czyli minimum 8 metrów. Z jednej strony tam są grunty Terebeli, a z drugiej mieszkańców Cicibora. Najpierw trzeba by więc wystąpić o tzw. regulacje, a później mówić o budowie – wyjaśnia przewodniczący rady gminy Dariusz Plażuk.

 

 

 

 

 

Michał Karchut

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sołtys
Sołtys 27.08.2018, 10:28
Wieść gminna niesie, że najważniejszy w gminie D.P. nie życzy sobie pod oknem domu nadmiernego ruchu. Ot i cała prawda w temacie braku drogi.
Mieszkanka gminy
Mieszkanka gminy 23.08.2018, 10:55
Pan radny wie jak zrobic potancowke w rakowiskach bo wybory sie zblizaja ale jakby musial jezdzic ta drogą codziennie to by zmienił zdanie. Przykro że tylko wszystko robi dla rakowisk.

Pozostałe